TESTY

Ako bolo na brnenskom veľtrhu Sportlife? Lyžiarov firmy ignorovali

Organizátori brnenského športového veľtrhu Sportlife tento rok avizovali jeho rozšírenie o lyžiarsku sekciu. Popri tradične najviac nabitej bajkovej kategórii tu mali byť výrobcovia lyží, mali sa prezentovať strediská, oblečenie, prilby a lyžiarska výzbroj. Preto sme sem prišli aj my. Ak chcete vedieť, aký bol veľtrh z pohľadu lyžiarov čítajte ďalej.

Dražba lyží
V rámci veľtrhu prebehla na našom území ojedinelá aukcia – dražba lyží. Dražilo sa spolu 26 modelov. Za zálohu 500 korún českých dostal záujemca kartičku s číslom a mohol dražiť. V dražbe sa dali získať značky ako Armada, Blade, Blizzard, Dynafit, Elan, K2, Kessler, Lusti, Nordica, Sporten, Stockli, ale aj oveľa menej známe lyže ako napríklad: Indigo, Bogner, Choc, Core, Vist, ZAG či ZAI.

Vyvolávacie ceny nastavili dražitelia prekvapujúco nízko. Exkluzívne modely ste mohli získať už za 60% maloobchodnej ceny. Nakoniec sa z lyží vydražilo iba 10 kusov: najdrahšími lyžami sa stali KESSLER PHANTOM za 26-tisíc korún českých, najlacnejšími univerzálne lyže LUSTI SCT, ktoré si šťastný majiteľ odviezol za 3900 korún.

Výstava nás sklamala
Výstava nás naozaj sklamala. Počet stánkov s lyžiarskou výstrojou bol nepatrný. Lyže a snowboardy predstavili iba Movementy, Woox, Sporten a RaxSki, teda všetko malé značky, ktoré sa potrebujú prezentovať. Tieto značky chcú zasa v českých pomeroch expandovať a o svojho lyžiara sa naozaj starajú.

Samostatný stánok mal aj časopis SNOW. Niekoľko metrov od neho vystavoval lyže – teda modely na sezónu 2009/2010, ktoré nedávno predstavil vo svojom časopise.

Firma, ktorá dováža lyžiarske topánky, alebo viazanie tu nebola ani jedna. Prekvapil nás väčší výber prilieb, ktoré zažívajú už druhú sezónu svoj boom. Páčili sa nám tieto: Haven, Razier, Sulov, Mango a Giro.

Zo slovenských lyžiarskych stredísk sa v Brne ukázali iba Donovaly, ktoré mali spoločný stánok so Štrbským Plesom a Veľkou Račou. Predstavili novinku tejto sezóny, jeden skipass pre všetky tri strediská a ski pobyty snow za výhodné ceny.

Návštevníkov prišlo do Brna najviac v histórii – 61-tisíc z viac ako 30 krajín sveta. Tí, čo sem prišli za lyžovaním a lyžiarskou výzbrojou, zostali nepríjemne prekvapení, pretože väčšina firiem lyžiarskeho sveta veľtrh ignorovala.

Súvisiace články:

  1. Zopár postrehov ako si kúpiť freeridové lyže
Aký je Váš názor?
aplavka says:

ine nebolo co fotit :)
biky sa nam pacili!

GOCNOGAN says:

No vidim ze si nafotila presne to co aj ja.. POTVRDZUJEM SKLAMANIE nad prazdnotou WINTER eddition. verim ze sa to zlepsi do buducna. Brnenske vystavisko vsak ma jeden termin ak si dobre pamatam tak vo februari na WINTER SPORT – tak zrejme sa tam objavim. ale biky stali za to :)