SVETOVÝ POHÁR

Lindsey Vonnová získala Zlatú lyžu – prestížne ocenenie lyžiarskych novinárov

Dvojnásobná celková víťazka Svetového pohára žien získala Zlatú lyžu. Ocenenie udeľuje Medzinárodná asociácia lyžiarskych novinárov. Vonnová prekonala takých lyžiarov ako Hermann Maier, Didier Cuche, či Daniel Albrecht.

Vonnová sa stala iba desiatou ženou v histórii, ktorá získala cenu od roku 1963, odkedy sa udeľuje. Posledný Američan, Phil Mahre, ju dostal pred viac ako 25 rokmi.

“Naozaj som poctená udelením tejto ceny,“ povedala Vonnová. „Novinári sú totiž dôležitou súčasťou rozprávania príbehu nášho športu. Takže je o to významnejšie získať cenu od Medzinárodnej asociácie lyžiarskych novinárov.“

Tento rok okrem Vonnovej získali hlasy novinárov aj minuloročný držiteľ ceny Nór Aksel Lund Svindal a zopár ďalších lyžiarov ako Didier Cuche, Carlo Janka, Daniel Albrecht a Hermann Maier.

Vonnová štartuje vo Svetovom pohári od roku 2001. Trofej dostala za vlaňajšiu sezónu, kedy vyhrala 9-krát vo Svetovom pohári v štyroch disciplínach a stala sa s celkovými 22-víťazstvami najúspešnejšou Američankou.

“V dejinách nášho športu nie je veľa žien, ktoré sú tak populárne na medzinárodnej scéne vo všetkých lyžiarskych krajinách ako Lindsey Vonn,” povedal Patrick Lang, viceprezident Asociácie a tiež syn zakladateľa Svetového pohára Serga Langa. „Ďalším príkladom je napríklad to, že Lindsey investovala veľa ačsu do štúdia nemčiny, aby sa mohla rozprávať so svojimi fanúšikmi v Európe a nemecky hovoriacimi novinármi. Všetci jej želáme ďalšiu úspešnú sezónu a veľa zábavy na svahu a v živote.“

Súvisiace články:

  1. Albrecht sa vrátil na lyže
  2. 16.10. 2009
Aký je Váš názor?