Paralelný slalom uprostred Moskvy vyhral Hirscher

Druhý ročník exibície v paralelnom slalome v Moskve vyhral Rakúšan Marcel Hirscher. Skupinu žien porazila Švédka Therese Borssenová. Tá o tri stotiny predbehla Majsterku sveta v slalome, Nemku Mariu Rieschovú. Hirscher získal za víťazstvo prémiu 30-tisíc dolárov.

Knokautový systém, v ktorom vyhrala pred dvoma týždňami Majstrovstvá Európy Veronika Zuzulová, využili aj v Moskve. Jazdci pretekajú vo dvojiciach, do vyššieho kola v pavúku postupuje iba víťaz.

Obe mužské finále boli nabité hviezdami
V mužskej časti sa dostal na vrchol pyramídy iba 20-ročný mladík Marcel Hirscher (trojnásobný juniorský majster sveta, ešte o ňom asi budeme počuť). Najskôr v jazde predbehol vlaňajšieho víťaza Nemca Felixa Neureuthera. Vo veľkom finále potom zdolal ešte Francúza Steva Missiliera. V malom finále sa stretli vlaňajšie hviezdy SP: Michael Janyk z Kanady, bronzový medailista z Majstrovstiev sveta v slalome a svetový šampión Manfred Pranger (AUT).

Lyžiari pretekali na špeciálnej, 60 metrov vysokej rampe, širokej 36 metrov. Na nej postavili 210 metrov dlhú trať s dvadsiatimi bránkami. Na moskovskom námestí sa zhromaždilo približne 30-tisíc ľudí.

Podmienky na trati boli veľmi ťažké. Počas preteku pršalo a trať veľmi zmäkla. Napriek tomu mali všetci jazdci rovnaké približne rovnaké podmienky, pretože jazdili spolu. Vyhral jednoducho ten lepší.

Therese Borssen (SWE) vs. Maria Riesch (GER) +0.03 sec
Malé finále: Frida Hansdotter (SWE) vs. Sandrine Aubert (FRA)

Povedali po slalome:
Marcel Hirscher (AUT),
1. miesto muži: Bolo to zvláštne. Súťaž bola naozaj neuveriteľná, aj keď sme lyžovali vo veľmi ťažkých podmienkach. Pred olympijskými hrami vo Vancouveri to bola dobrá príprava. Som si istý, že tunajší slalom iniciuje ďalšie preteky v paralelnom slalome a všeobecne rozvoj alpského lyžovania.

Therese Borssen (SWE), 1. miesto ženy: Super zábava a pretek. Porazila som Mariu. Snažila som sa, ako som mohla a vyhrala som. Pršalo, takže bol mäkký a vlhký sneh.