TRÉNING

Príprava na lyže v posilňovni? Pozrite sa ako na to ide nórsky skiteam

Bez letnej a jesennej prípravy to budete mať na lyžiach veľmi ťažké. Svalovica na lýtkach a stehnách po prvom dni na snehu. Klasický tretí krízový deň a to nehovorím o vyššom riziku zranenia sa. Pozrite sa, akú prípravu na suchu absolvuje nórsky lyžiarsky tím.

Ako zvládnuť prípravu v našich podmienkach vám predstaví už budúci týždeň Katka Lehocká.

Silový a výbušný tréning: drepy s činkou
To, že pretekári sú extrémisti sa dozviete po pozretí si videa. Pravidelný tréning v posiľňovni zahŕňa najmä drepy s činkou. Nórky ju majú položenú buď na trapézoch, alebo spredu na ramenách. Hlboké pomalé drepy robia s minimálne stokilovou činkou.

Na precvičenie rôznych svalov nôh tiež používajú okrem rôzneho uchopenia činky rôzne postavenie nôh. Výbušnú silu trénujú drepmi do výskoku s činkou a tiež niektorými vzpieračskými technikami. Na videu si činku nadhadzujú na prsia, potom ju dostávajú nad hlavu. Ďalšou chuťovkou, ktorú v posilňovniach často nevidieť sú mŕtve ťahy. Je to veľmi jednoduchý, o to účinnejší cvik!

Okrem výbušného tréningu sa Nórky zameriavajú na obratnosť. Sú to predovšetkým saltá dozadu, či už na trampolíne, alebo žinenke. A tiež rôzne variácie preskokov cez prekážky do rôznych smerov.

Však sa pozrite sami na toto veľavravné video!!

Súvisiace články:

  1. Letná príprava na zimu – Hrozenkov
  2. Zopár postrehov ako si kúpiť freeridové lyže
Aký je Váš názor?
nesto says:

by ma zaujimalo , ci aj u nas su dakde telodvicne pre verejnost

Igipop says:

Takze decka: zamerajte sa na drepy, tlaky, mrtve tahy!! popri tom ohybnost!

>