STREDISKÁ

Víkendové jazdenie na Mölttali: Tento rok bitka nebola

Každoročne pred Vianocami chodí skupina ľudí pod záštitou cestovnej kancelárie Alpistour na testovanie lyží a s nimi spojené akcie na rakúskych ľadovcoch. Posledný víkend sa zišla viac ako stočlenná skupina na ľadovci Mölltaler. Keďže nikde v našom okolí nie je po snehu ani stopy, poďme sa pozrieť ako to vyzeralo na Mölltaleri posledný víkend.

Mölltaler Gletscher je ľadovec, ktorý majú Slováci radi a často ho preto navštevujú. Nachádza sa juhovýchodne od najvyššieho vrcholu rakúskych Álp–Grossglockneru, v južnej spolkovej republike Korutánsko. Dôvod prečo sem často chodíme je jasný: Mölltaler leží iba 470 km od Bratislavy.

Moderné lyžiarske stredisko je v prevádzke od roku 1997. Leží v nadmorskej výške od 2 200 do 3 120 m. Stredisko je z doliny prístupné relatívne novým, technicky vyspelým podzemným vlakom – „Gletscherexpres“, s kapacitou 200 osôb v jednej súprave. Za osem minút vyvezie lyžiarov do lyžiarskeho raja.

Otváračka sezóny prebehla už pred mesiacom
Už 20. októbra napadlo na Mölltalerskom ľadovci vyše meter snehu. Vleky jazdili každý deň a stredisko fičalo na plné obrátky. Každý víkend tu prebiehali akcie. Začiatkom novembra otvoril sezónu Gigasport, posledný víkend zasa Intersport. Kto sem nezavítal, má šancu 5. až 8. decembra, keď v stredisku prebehne akcia s názvom SkiHit.

Víkendové jazdenie tento rok prebehlo o poznanie lepšie ako vlani. Slovami organizátora Miša Kiška to vyzeralo asi takto: „Bolo úplne super. Lyžovalo nás okolo 105 mladých, samá žúrka, párty, super pojazd, pol kravy po ceste domov (to znamená burger-king a einmall Whooper menu). Mali sme aj nejaké zranenia. Hneď prvý deň si kamoš rozflákal rameno úplne na šrot. Išiel hneď pod nôž a dostal 10 šróbov. Bitka tento rok žiadna, iba nejakí lokálni matadori sa pomlátili. S nami to nemalo nič spoločné.“ :-)

Infobox:
Nadmorská výška: 2 200 – 3 120 m
Počet km zjazdovych trati: 55 (22 km ľahkých zjazdoviek, 24 km stredneťažkých, 9 km ťažkých), najdlhšia zjazdovka 7 km, Fun park
Počet vlekov a lanoviek: 9 (podzemný vlak Gletscher Expres, 1 x šesťsedačková kabínková lanovka, 1 x šesťsedačka s príklopom, 1 x štvorsedačka, 2 x dvojsedačka, 2 cvičné vleky)
Infraštruktúra strediska: 2 horské chaty s možnosťou stravovania i prenocovania ( Weisseehaus, Duisburger Hutte), veľkokapacitná samoobslužná panoramatická reštaurácia Eissee v nadm. výške 2.800 m (s možnosťou ubytovania v Mládežníckom hoteli), Aprés Ski Europa Bar, športový obchod Interšport (spolu so Skiservisom)
Skipas: SKI HIT – v zimnej sezóne platný aj na strediská: Ankogel (20 km), Lienzske Dolomity (40 km), Sillian (70 km), Matrei (80 km), Kals (80 km), St. Jakob (80 km)
Sezóna: celoročná na lyžovanie a snowboarding (výluka 1 mesiac máj-jún)

Foto: Alpistour.sk

Súvisiace články:

  1. Kvôli veľkému úspechu plánujú v Rakúsku Ladies Week aj tento rok
  2. Na Slovensku pribudlo tento rok päť nových lanoviek
  3. Väčšina rakúskych ľadovcov oficiálne otvára zimnú sezónu už tento víkend
Aký je Váš názor?
emil says:

bol som aj ja ale nevedel som ze tam bola taka velka skupina SK, My sme boli 7 a bolo super, najm§ pocasie, bez jedineho mracika

>