FREERIDE

Whistler otvoril sezónu s 220 cm prašanu

V sobotu, dňa 14. novembra, otvoril sezónu aj Whistler. V stredisku prebehnú súťaže alpských disciplín nadchádzajúcej zimnej olympiády. Dnes je v stredisku 220 centimetrov prašanu. Na otvorenie strediska čakali stovky ľudí. Jedna skupinka dokonca spala pred lanovkou od večera predchádzajúceho dňa.

Je piatok trinásteho, približne štyri hodiny poobede. Pred zatvorenou lanovkou smerujúcou do vrchnej časti strediska zastaví skupinka ľudí a začne tu kempovať. Ich cieľ? Ráno o 8:30, keď spúšťajú kabínku chcú byť prvými, ktorí sa vyvezú hore a ochutnajú dvojmetrovú vrstvu prašanu. (to ešte nevedeli, že vlekári jazdili v horných častiach strediska už týždeň) Ako prví sú típci na lanovke každoročne, už posledných 6 sezón.

V otvárací deň navštívilo Whistler 6600 ľudí, čo je najviac v histórii. Miestni napriek tomu hovoria, že kvôli olympiáde je táto sezóna zabitá. Tržby by podľa nich mali klesnúť o 40%. Prvý deň na to vôbec nevyzerá. V stredisku je kopec prašanu.

Podľa najnovších správ (streda) je v stredisku 220 centimetrov prašanu a žiaden základ. Za posledné dni ho napadlo 60 centimetrov a podľa predpovede počasia každý deň spadne ďalších 30 čísiel. Zjazdovky sú upravené s 90 cm vrstvou snehu. V horných častiach strediska je okolo mínus 10 stupňov.

O lyžovaní vo Whistleri píše seriál Katka Lehocká. Prvú časť si môžete prečítať tu, druhá o apreski a ubytovaní je tu.

Z dvoch stredísk je otvorený iba Whistler, Blackcomb je ešte stále zavretý. Pozrite sa ako to vyzeralo na otvorení:

Súvisiace články:

  1. Meter a pol prašanu vo Vrátnej? Snáď prvýkrát v histórii v polke októbra.
  2. Väčšina rakúskych ľadovcov oficiálne otvára zimnú sezónu už tento víkend
  3. Lyžovačka v Kanadskom Whistleri – časť 2. – ubytovanie a apreski
  4. Seniori začali sezónu, tešia sa na Zimné olympijské hry veteránov v Slovinsku
  5. Kam za snehom, keď snehu nieto? Predsa na heliskiing na Novom Zélande.
Aký je Váš názor?