SVETOVÝ POHÁR

Zuzulka chytila špicara a poranila si koleno

Veronika Zuzulová cestuje z Ameriky predčasne domov na vyšetrenie zraneného kolena. Prvých slalomov sezóny sa nezúčatní, či pôjde na olympiádu sa nevie.

Veronika spadla na tréningu v coloradskom Lovelande. Udalosť sa stala ešte na piatkovom tréninu, ale rozhodnutie o ukončení zámorského pobytu padlo až v sobotu okolo poludnia.

“Trénovali sme slalom, bol to ľadový povrch a ja som tvrdo padla po tom, ako som mala špicara. Ale najprv som koleno necítila, dominantná bolesť bola z narazenej ruky. Bolesť v kolene som si začala uvedomovať až na v noci, keď som sa budila na pichanie. Ešte som to chcela skúsiť ráno na tréningu, ale už to nešlo,” povedala Veronika pre tasr z Frisca.

Zuzulka bola na vyšetrení na klinike vo Vaili, magnetickú rezonanciu absolvuje až doma. “Povedali mi, že pravdepodobne ide o poškodený väz. Odhadli to na päť týždňov bez lyžovania. Múdrejší budeme doma.”

“V žiadnom prípade to nechceme uponáhľať, keby to aj malo byť dlhšie a je by som nestíhala žiadny slalom Svetového pohára. Prioritou by tak zostala zimná olympiáda. Ale uvidíme,” zdôraznila Veronika.

Podľa diagnóz špecialistov je zrejmé, že v SP vynechá aj decembrový slalom v Aare, medzisviatočný v Lienzi a možno aj ponovoročnú klasiku 3. januára v Záhrebe.

Otázne sú aj nočná súťaž vo Flachau (12. januára) a mariborská olympijská generálka (17. januára). Po ZOH sú preteky v obľúbenej disciplíne už iba vo finále, kam sa bez (výrazných) výsledkov celej sezóny nemôže do redukovaného štartového poľa kvalifikovať.

Šéf malého a nešťastného tímu Timotej Zuzula sa snažil odlet do vlasti zmanažovať už na nedeľu. Na bratislavských Kramároch je už nachystaný špecialista, ktorý vlani vo februári Zuzulovej artroskopickým zákrokom “zreparoval” poškodenú chrupavku v pravom kolene.

Čas nutnej rekonvalescencie bol 5 týždňov. Zuzulová vtedy opustila dejisko MS vo Val d’Isere bez súťaže po tom, čo na rozjazdení pred obrovským slalomom pocítila bolesť v extrémnom oblúku a kompresii.
Český lekár jej pôvodne diagnostikoval natiahnutý väz a napokon to bola iná diagnóza. Teraz ide aj o iné koleno, je to ľavé, s ktorým mala problémy sedem rokov dozadu. Vtedy sa v decembri podrobila tiež artroskopii na Kramároch a sezóna sa pre ňu predčasne skončila.

Súvisiace články:

  1. Zuzulová sa opäť predstavila na svahu
  2. Zuzulová je Majsterkou Európy v paralelnom slalome
  3. Zuzulová skončila v Levi 39., vyhrala Nemka Rieschová
  4. Prvé kolo SP – Tragédia Hospovej v Söldene, Zuzulová vypadla
Aký je Váš názor?