SVETOVÝ POHÁR

Zuzulová je Majsterkou Európy v paralelnom slalome

Veronika Zuzulová sa stala vo francúzskom Amnéville premiérovou majsterkou Európy v k. o. slalome. Vo finále ženskej súťaže Zuzulová predbehla Francúzku Nastasiu Noensovú o 1,01 sekundy.

Veronika prešla do finále štyrmi vyraďovacími jazdami. V osemfinále vyhrala nad Anne-Sophie Barthetovou, vo štvrťfinále najvyššie nasadenou Sandrine Aubertovou, v semifinále Marion Pellessierovou. Bronz získala Pellessierová, ktorá zdolala Karbonovú.

Zlatá medaila a s ňou spojená prémia 10 000 eur je pre Zuzulovú výborným odrazovým mostíkom do olympijskej sezóny, ktorej vrcholom budú popri pretekoch Svetového pohára najmä februárové zimné olympijské hry vo Vancouveri. Tretia najlepšia slalomárka celkovej klasifikácie SP2007/08 sa po lanskej nevydarenej sezóne, ktorú musela predčasne ukončiť pre zranenie kolena, dočkala veľkého úspechu hneď v úvode tej ďalšej.

Bývalá juniorská majsterka sveta Zuzulová dosiahla vôbec prvé veľké prvenstvo seniorskej kariéry. Hoci dovedna osemkrát stála na stupňoch víťazov vo Svetovom pohári v slalome, triumfálny pocit víťazstva jej až doteraz unikal. “Veľmi ma teší toto víťazstvo. Už aj preto, že minulá sezóna mi nevyšla a bola poznačená zraneniami a chorobami. Dnes som mala proti sebe silnú skupinu súperiek a trať bola veľmi ľadová.”

“Podmienky v hale sú úplne iné ako na pretekoch vonku. Aj preto som rada, že som to tak dobre zvládla,” povedala Zuzulová. Na najvyšší stupeň sa postavila spolu s Jean-Baptistom Grangeom.

“Potom sme na bedni ostali len my dvaja a ako sme tam sedeli, všetci nás tam fotili. Naozaj som mala taký pocit, chvíľu som sa tam cítila ako ozajstná hviezda. Hrala mi slovenská hymna a to sa mi stalo naposledy na juniorských MS, čo je dosť dávno.”

Veronika sa riadne predala a pritom aj dobre nakúpila. Víťazná odmena 10 tisíc eur nie je všetko, získala aj 3000 eur za najlepší ženský čas i osemfinálové štartovné. S peniazmi súvisí aj marketing, ale ten súvisí najmä s tými obrázkami a prenosmi – Slovenka sa zviditeľnila.

V osemfinále sa predstavilo celkovo 16 žien, ktoré sa v tzv. k. o. slalome postupne vyraďovali až do finálovej dvojice, ktorá určila víťazku premiérového šampionátu. Ten istý systém platil aj pre mužov.

Súvisiace články:

  1. Zuzulová sa opäť predstavila na svahu
  2. V lete potrénuje Zuzulová v Argentíne
  3. Prvé kolo SP – Tragédia Hospovej v Söldene, Zuzulová vypadla
  4. 4.11. 2009
Aký je Váš názor?
Yarunee says:

I cloudn’t agree more. Some people use social networking purely for self promotion, when it works best for spreading the word about your products in a more gentle, chatty fashion. Nothing beats getting out there and meeting customers and clients to get good, honest, face to face feedback.

>