Zuzulová skončila v Levi 39., vyhrala Nemka Rieschová

14. novembra 2009

Veronika Zuzulová skončila v úvodnom kole SP v slalome vo fínskom Levi na 39. mieste a nepostúpila do 2. kola. Vyhrala Nemka Maria Rieschová. Celkovo vedie Svetový pohár po dvoch kolách Fínka Tanja Poutiainenová, ktorá bola dnes tretia, avšak minulý obrovský slalom vyhrala.

Zuzulová štartovala s číslom 23 a v cieli ju priebežne klasifikovali na 17. mieste. Na prvú Rieschovú strácala Zuzulová 2,59 sekundy. Nakoniec sa Veronika do druhého kola nedostala pričom ju delilo od 30. miesta iba 0,22 sekundy.

Zuzulová po preteku povedala, že jednoducho nemala dobrý deň. „Odzrkadlilo sa v ňom asi všetko, čo ma posledný mesiac postretlo,” dodala pre tasr Zuzulová. Veronika pred pretekmi tiež stratila servisáka. Nakoniec jej však lyže pomohli na pretek pripraviť servismani z tímu Maria Matta.

„Keď som zišla do cieľa, vedela som, že tam bude strata, ale až taká veľká ma prekvapila. V každom prípade som ale nemala to moje tempo,” zdôraznila pre tasr Zuzulová, ktorá štartovala navyše prechladnutá.

V Levi čakali na lyžiarky výborné podmienky. Organizátori ešte pred pretekom hlásili, že pripravili trať s pol metrovom ľadovou platňou. Boli s ňou spokojní koncom týždňa aj zástupcovia FIS. V prvom kole panovala v stredisku hmla a veľmi zlá viditeľnosť. Ani v druhom kole nebola situácia o veľa lepšia. Kvôli šeru za polárnym kruhom tiež svietilo umelé osvetlenie.

Okrem ľadového zrkadla bola trať veľmi členitá. V úvode bol slalom viac otvorený. Druhá polovica bola strmšia a zatvorená. Ak mali pretekárky na trati komplikácie,potom práve v v tejto časti.

Slalom v Levi bol pre Veroniku prvým vystúpením vo Svetovom pohári od konca januára 2009. Vlani absolvovala operáciu kolena a náročnú prípravu. Pred týždňom skončila prvá na Majstrovstvách Európy v paralelnom slalome v hale.

Fínsky úvod do SP nakoniec vyhrala Nemka Maria Rieschlová, ktorá zajazdila najlepšie prvé kolo. Zvíťazila pred druhou Američankou Lindsey Vonnovou o 8 stotín sekundy. Tretia priečka patrla domácej favoritke Tanje Poutiainenovej (+1,16).