STREDISKÁ

Otvorenie sezóny na Chopku juhu: ľadový svah prakticky bez ľudí

Na Chopku juhu sme strávili minulý rok skoro celú zimu a kvôli veľmi dobrým lyžiarskym podmienkam si ho nevieme vynachváliť. Tento rok to je však zatiaľ so snehom trošku horšie, prečítajte si, aké sú naše dojmy z juhu zo začiatku tohtoročnej sezóny.

Keďže otvorenie zimnej sezóny kvôli nedostatku snehu naplánovali na 18.decembra, a kolegyňa z práce ma zaskočila kupónovým lístkom platným do 24. decembra, na svahy v Tatrách, rozhodli sme sa, že v sobotu to na Chopku vyskúšame. Prišli sme z juhu. Zobudili sme sa neskoro a stihli sme si kúpiť poldenný lístok.

Málo ľudí, málo snehu
Po príchode som zajasal. Na svahu sa pohybovalo do tucta ľudí napriek tomu, že bola sobota. Tešili sme sa na nonstop lyžovačku bez čakania v radoch na lanovku. Naše nadšenie sa zmenilo, keď sme sa dozvedeli, že otvorená je len zjazdovka zo Srdiečka po Kosodrevinu s dĺžkou 1000 metrov. Čo iného sa dalo na úvod sezóny čakať.

Na zjazdovke bol iba umelý sneh, ktorý nafúkali snehové delá. Na moje prekvapenie, keď si kolega pýtal poldenný lístok, slečna za pokladňou zahlásila 21 eur. To bolo prekvapivo viac, ako v periodikách avizovaných 19 eur za celodenný skipass. Iba sme poznamenali: „To predsa nemôže byť pravda. Poldenný skipass je drahší ako celodenný?“ Keďže sme chceli byť čim skôr s prvou jazdou na svahu, zaplatili sme a hurá na svah!

Svahy boli úplne ľadové
Najväčšie prekvapenie nás čakalo, keď sme prišli ku turniketom. Keď sme prišli k štvorsedačke, zistili sme, že čidlá na spúšťačoch neaktivovali. V podstate sme mohli jazdiť zadarmo. Stačilo jedno ťuknutie do oceľového článku pri čítačke kariet a on sa pohol sám.

Samotné snehové podmienky mali od ideálnych ďaleko. Kto jazdil na prírodnom snehu a umelom z diel, hneď spozná rozdiel. O zážitku z lyžovania sa nedá hovoriť, nakoľko bola jedna tretina svahu ľadová. Ak však zoberieme do úvahy začiatok sezóny a bioklimatické podmienky, s ktorými nás tento rok na úvod sezóny privítal, zalyžovali sme si, ako sa len dalo. Ako hovorí príslovie: „Nebolo tak, aby nemohlo byť ešte horšie.“

Súvisiace články:

  1. Na úvod sezóny nás príjemne prekvapil Hintertux.
  2. Uprostred Moskvy postavia svah s paralelným slalomom pre najlepších pretekárov SP
  3. White start do sezóny na ľadovci Kitzsteinhorn nad Kaprunom
Aký je Váš názor?
igi says:

haha. sak vime, ze juh je super stredisko. Ale, ked su zle podmienky, nebudeme predsa hovorit, ze fajn lyzovacka.

Ondrej says:

čím tam menej chodí amatérov, tým lepšie pre nás, len nadávajte na Juh Chopku a všetkých posielajte na Mýto, Čierny balog, Tále, a vlastne kto si včera či dnes vyšlapal, tak ten si aj zlyžoval prednú Derešskú muldu.

orroll says:

to je dobre len nadavajte na ten juh… aspon vas tam bude menej amaterov (:::

Igipop says:

heppy: “sedi to, ze bolo malo ludi. my sme vymakli tie skipasy z pluska, takze nas cely den vysiel 3 eura. v tom case nebolo prirodneho snehu nikde na okoli, takze aspon ten umely tam bol. nebol to lad, ale skor zmrznuty sneh. vyhodou ktoreho bolo ze sa tam netrepali moc ludia a nerobili sa bubny, ja som sa otocila aj na tom :)
mne sa velmi pacilo, aj ta smykacka skoro o druhej v noci :)”

>