SVETOVÝ POHÁR

Šárka Záhrobská vyhrala druhý slalom Svetového pohára v Aspene

Šárka Záhrobská vyhrala druhý slalom novej sezóny Svetového pohára v americkom Aspene. Česká zjazdárka potvrdila, že jej sedí kopec, na ktorom presne pred rokom slávila svoj prvý a doposiaľ jediný triumf v pretekoch SP. Záhrobská dosiahla piaty obrovský triumf kariéry, keďže ju zdobia všetky tri cenné kovy z uplynulých troch MS.

Rakúske favoritky za víťazkou značne zaostali, Marlies Schildová zaostala 58 stotín, Kathrin Zettelová mala stratu 0,77. Na medzičase strácali ešte viac, v závere Češka išla trochu na istotu. Nemka Maria Rieschová stratila v prvej jazde viac ako dve sekundy. Domáca lyžiarska megahviezda Lindsey Vonnová predviedla veľmi neistú jazdu a v jej polovici 1. kola vypadla.

Dvadsaťštyriročná slalomárka viedla po 1. kole svojej disciplíny s viac ako sekundovým náskokom pred Rakúšankou Kathrin Zettelovou. V druhom síce zajazdila až desiaty najlepší čas, aj to jej však stačilo na udržanie si pozície.

“Pochybuju, že znám klíč k úspěchu v Aspenu,” povedala Záhrobská pre idnes.cz. Narážala však na svoje víťazstvo v Aspene minulý rok. “Trénink mi opravdu vycházel, tak možná to je to moje tajemství. Svah byl poměrně ledovatý, ale přesně tak to mám ráda,” povedala po slalome. Pretek vyhrala s náskokom 58 stotín sekundy. Záhrobská bola vlani celkovo treťou v Svetovom pohári v slalome. V prvom slalome tejto sezóny, v Lévi, skončila ôsma.

Cieľom prvého kola neprešla víťazka Svetového pohára Američanka Lindsey Vonnová, ani Nemka Kathrin Hölzlová, ktorá v sobotu vyhrala v Aspene obrovský slalom.

Ženy – slalom (konečné poradie): 1. Šárka Záhrobská (ČR) 1:43,45 min, 2. Marlies Schildová +0,58, 3. Kathrin Zettelová (obe Rak.) +0,77, 4. Susanne Rieschová +1,46, 5. Maria Rieschová (obe Nem.) +1,95, 6. Anne Sophie-Barthetová +2,88, 7. Sandrine Aubertová (obe Fr.) +3,33, 8. Nicole Giusová (Tal.) a Christina Geigerová (Nem.) obe +3,43, 10. Anja Pärsonová (Švéd.) +3,77.

Súvisiace články:

  1. Zjazd v Lake Louise vyhral Cuche, obrovský slalom v Aspene Kathrin Hölzlová
  2. Zuzulová skončila v Levi 39., vyhrala Nemka Rieschová
  3. Paralelný slalom uprostred Moskvy vyhral Hirscher
  4. Prvé kolo SP – Tragédia Hospovej v Söldene, Zuzulová vypadla
  5. Slalom SP v Levi vyhral Rakúšan Herbst
Aký je Váš názor?

>