STREDISKÁ

V Mongolsku otvorili svoje prvé lyžiarske stredisko

V bezprostrednej blízkosti mongolského hlavného mesta Ulanbátar otvorili prvé lyžiarske stredisko v Mongolsku. Postavili tu dve štvorsedačky a niekoľko lanových vlekov. Svahy sú skôr pre začiatočníkov a mierne pokročilých.

Lyžovanie v púštnej a chudobnej krajine Mongolsko je od tohtoročnej zimy realitou. Vznikol tu menší rezort s dvoma sedačkami a umelým zasnežovaním. Stredisko sa volá Sky Resort a otvorilo sa koncom novembra. Je to prvé lyžiarske stredisko v tejto krajine. Leží na kopci vysokom tisíc metrov.

V stredisku je päť svahov s dĺžkou 800 až 1070 metrov. Väčšina z nich je pre začiatočníkov a stredne pokročilých. Jednu zjazdovku majú v plániku označenú pre expertov, čo treba samozrejme vidieť mongolským nelyžiarskym pohľadom. V stredisku je aj umelé zasnežovanie. Mongolské zimy totiž bývajú veľmi dlhé, chladné, ale najmä suché. V dobe písania článku bolo v stredisku mínus 32 stupňov Celzia. Nás by v takomto počasí nikto na svah vyhnať nedokázal.

Lyžiarom sú k dispozícii dve štvorsedačky, dva lanové vleky a magic carpet. Hladných nasýtia v reštaurácii s celkovou kapacitou približne 300 osôb. Na výber sú podľa majiteľov jedlá mongolskej, kórejskej a európskej kuchyne. Ceny lístkov sú pre obyčajných Mongolov neúnosne drahé. Za lyžovačku cez víkend zaplatíte 12 dolárov.

Web strediska: http://www.skyresort.mn/

Súvisiace články:

  1. Seriál o lyžovaní v Severnej Amerike. Diel 3: Rodinne založené stredisko Copper Mountain
  2. Čo chystá na zimu 2010 naše najväčšie lyžiarske stredisko Jasná?
  3. Stredisko Stuhleck v sobotu oficiálne otvorilo sezónu
  4. Lyžovačka v Kalifornii? Musíte navštíviť stredisko Heavenly
  5. Ako dostať malé stredisko do povedomia všetkých médii na Slovensku?
Aký je Váš názor?
Ada Plavka says:

jeeej zaujimavy prispevok :)
mne sa na webe rezortu lubi ten maly na snowboarde …

filip says:

akurat som dopozeral fotky na stranke strediska a je to fakt zaujimave lyzovat popri opadanych nezasnezenych listnatych stromoch a vidiet okolo seba polopust…

filip says:

tak to je sila. som zvedavy aku budu mat navstevnost ked si to domaci nemozu dovolit a pochybujem ze by niekto z europy cestoval tisice kilometrov aby isiel lyzovat do relativne maleho strediska v mongolsku

>