TESTY

Vyšlo predvianočné číslo časopisu Snow

Vo štvrtok, 3. decembra, vyšlo predvianočné číslo časopisu SNOW. Na 150 stranách je seriál o servise lyží, zamyslenie sa nad lyžiarskym biznisom, informácie zo zákulisia, tipy na lyžovačky, world ski test a mnoho ďalšieho.

Lyžovanie v pasci
Stovky výrobcov lyží a desiatky značiek topánok sa stenčili, ale napriek tomu v sezóne 76/77 jazdilo v SP 19 značiek lyží a 14 topánok. Ešte v poslednej dekáde sme mali asi 14 tradičných „veľkých“ výrobcov lyží. Z toho všetkého zostalo dnes iba šesť veľkých mien.

Luftwafe a vaše viazania
Súvisia spolu nemecká Luftwaffe, legendárne lietadlá Messerschmidt, bombardovanie Londýna strelami V1, počiatky amerického kozmického programu, studená vojn a vaše viazanie? Zatiaľ ste o tom netušili, ale spojnica existuje. Volá sa Robert Lusser…

Ideálne cintoríny
Andrew Rockenfield zo štátu Washington sa prvýkrát postavil na lyže 1. januára 2008. O rok nato se prihlásil do inštruktorského kurzu a po ňom začal učiť začiatočníkov. V marci skončil ako najlepší skúšky a o mesiac absolvoval ďalší level, PSIA II. Je to vôbec možné?

Servis
Teórie už bolo veľa, je tu december a začiatok sezóny. Snow teda ponúka pokračovanie seriálu o vybavení a úprave lyží.

V tieni cédrov
Vzdialenosti sa skracujú a svet sa zmenšuje. Oči zvedavých lyžiarov poškuľujú po okolitých destináciach. Pasažieri s lyžiarskymi vakmi nie sú na letiskách ničím neobvyklým, cestujú na ďalšie kontinenty – do Severnej a Južnej Ameriky, do Ruska, na Nový Zéland. Magazín Snow si to namieril na Blízky východ, konkrétne do Libanonu

Toto a mnoho iného nájdete v stánkoch na Slovensku už koncom tohto týždňa.

Súvisiace články:

  1. Vyšlo špeciálne číslo magazínu SNOW, venované je testom lyžiarskej výzbroje
Aký je Váš názor?