STREDISKÁ

Prekvapivo dobrá lyžovačka v Nižnej na Orave

Krátko po Vianociach sme sa vybrali s rodinkou na 6 dňovú dovolenku na Oravu do dedinky Podbiel. Vedeli sme, že snehu nie je skoro nikde, tak sme nemali veľké očakávania, ale v prvom rade sme si išli oddýchnuť a nabrať čerstvé sily do Nového roku.

Po príchode do dedinky sme sa ubytovali v chalupe hneď za kostolom, z áut sme vybalili veci s tým, že sa pôjdeme pozrieť do najbližšieho strediska, či bude možné si aspoň trochu zalyžovať.

Milo nás prekvapili snehové podmienky

Vybrali sme sa do Nižnej čo je susedná dedina s Podbielom vzdialená asi 3 km. Po príchode do strediska sme boli milo prekvapení na dosť širokej zjazdovke asi 40 cm kvalitného umelého snehu.

Nižná - Uhliská. Večeré lyžovanie na upravenom menčestri

Tak sme sa rozhodli že nebudeme špekulovať a budeme lyžovať tu. Počas pobytu nám ešte nasnežilo asi 30cm kvalitného prašanu, čo nám  lyžovačku len viac skvalitnilo. Ak môžem ohodnotiť stredisko Nižná Uhliská, je to mladé stredisko, ale dosť dobre vybudované.

Pri dolnej stanici vleku je krásny penzión s presklenou reštauráciou. V stredisku sa nachádza tiež presklený bar, požičovňa lyží, služby sú na veľmi dobrej úrovni. Milo som bola prekvapená cenami v požičovni, boli takmer o polovicu lacnejšie ako v iných strediskách. Zjazdovka bola vždy super upravená, či bola denná alebo večerná lyžovačka. Toto stredisko hodnotím na výbornú a  odporúčam aj ostatným.

Infobox:

  • Vleky – 1 kotva (1400 m/1150 ľudí za hodinu), 1 poma (300 m/250 ľudí za hodinu), 1 detský vlek
  • Web -  www.skinizna.sk
  • Fotogaléria – http://skinizna.sk/?page_id=24
  • Ceny lístkov – celodenný dospelý 11,9 eura, pre deti 8,5 eura. Viacdenné lístky sú samozrejme so zľavou.

 Nižná - Uhliská. Mapa strediska

Súvisiace články:

  1. Pondelková lyžovačka na Martinkách (19. október 2009)
  2. Lyžovačka v Japonsku, asi 200 km od Tokia
  3. Lyžovačka v Kalifornii? Musíte navštíviť stredisko Heavenly
  4. Lyžovačka v talianskej bezcolnej zóne Livigno
  5. Lyžovačka v Kanadskom Whistleri – dejisku OH 2010 pre alpské disciplíny (časť 1.)
Aký je Váš názor?

>