SVETOVÝ POHÁR

V stredu prebehli Majstrovstvá Bratislavy v obrovskom slalome na Pezinskej Babe

Majstrovstvá Bratislavi. Takáto krásna gramatická chyba svietila na pohároch pri odovzdávaní cien. Nevadí. Hlavne, že si decká dobre zajazdili v perfektnej atmosfére. Ďakujeme organizátorom, Ski clubu Victory, za perfektne zorganizované preteky.

V stredu, dňa 24. februára, sa uskutočnili na Pezinskej Babe verejné preteky Majstrovstvá Bratislavy v lyžovaní. Prišla sem väčšina bratislavských lyžiarskych klubov a tiež miestne deti trénujúce na Pezinskej Babe. Keď si pozriete výsledky Slovenského pohára, zistíte, že tu boli tí z najlepších:)

Výsledky preteku si môžete pozrieť na tejto podstránke. (na stiahnutie 7 pdf súborov)

V družstvách získal najviac bodov oddiel, ktorý preteky usporiadal, a to Victory Bratislava.

Trať bola rozmočená, ale vydržala

Snehové podmienky boli vyhovujúce, a to aj napriek plusovým teplotám. Síce bola trať rozmočená a vodová, sneh vydržal. Detičky a tiež tí starší si odjazdili dve kolá obrovského slalomu na 500 metrovej kotve.

Pretekov sa zúčastnilo a štartovalo tu 151 pretekárov zo šiestich bratislavských klubov a domáci klub LK Baba. Ako každý rok súťaž usporiadal Ski club Victory Bratislava.

Po rannej hmle zasvietilo slniečko

Počasie pretekárom prialo, po rannej hmle začalo pripekať slniečko, bolo veľmi teplo, na slnku možno až 18 stupňov. Ľudia sa postupne vyzliekali, až to vyzeralo, ako na jarnej lyžovačke a niektorí si vetrovky dokonca zamenili za tričká s krátkymi rukávmi.

Organizácia pretekov prebehla vynikajúco. Vyhodnocovali sa vždy prví šiesti pretekári každej kategórie od superbaby až po juniorov (dokopy 12 kategórii).

Deti si okrem diplomov a medailí odniesli aj pekné trofeje a vecné ceny. Na záver prebehla tombola s praktickými cenami, ako napr. lyžiarske palice, hračky atď.

Atmosféra na preteku bola veselá, hrala hudba a pretek komentoval vtipný moderátor. Deti sa okrem lyžovania aj zabavili pri gulovačke.