FREERIDE

Na lyžiach do bazénu? Aj to zažijete na Snowfeste

Snowmagazín sa stal partnerom zimného festivalu snehu – SNOW FESTu. Snowfest prebehne, podobne ako vlani, na chate Kosodrevina v dňoch 12. až 14. marca. Okrem množstva kapiel, súťaže v bigairi je na tento rok pripravená novinka – waterslide, teda jazda na lyžiach cez bazén.

Festival je najvyššie položeným festivalom tohto druhu v strednej Európe. Uskutoční sa v lyžiarskom stredisku Chopok Juh a ďalej pokračuje na chate Kosodrevina (1560 m.n.m). Viac info o festivale získate na www.snowfest.sk.

Čo nás čaká?
Big Air

Freestyle battle v „akrobatickom“ lyžovaní a snowboardingu. Jazdci známi slovenskej a medzinárodnej scény sa pobijú o najlepší skok cez traverz v polovici Chopka.

Slide on anything
Ničím neohraničená súťaž v zjazde určenej upravovanej trate na čomkoľvek. Od igelitovej tašky po papierový tank, či naozajstnú vzducholoď, kto si čo vymyslí nech sa na tom aj pustí. Hodnotí sa čas, technika a nápad.

Waterslide
Je to špeciálna výzva pre všetkých. Kto sa odváži prejsť na lyžiach, či snowboarde bazén plný vody? A komu sa to podarí, zaručene skúša ďalej a ďalej s meniacimi podmienkami.

Škola freeridingu
Freeride je kráľovská lyžiarska disciplína. Dnešná technika a metodika „jazdenia“ v neupravenom teréne zažíva zmeny. Naši inštruktori a horskí vodcovia Vám dajú správny základ, ako si užiť voľnú jazdu v nebezpečnom teréne.

Škola alpského lyžovania
Ste si istý, že ovládate alpský postoj? Ste si istý, že ovládate Carvingový oblúk? Inštruktori Vás zasvätia do metodiky správneho alpského lyžovania.

Testovanie vybranej značky lyží
Účastníci majú možnosť vyskúšať rôzne typy lyží a snowboardov od vybranej značky.

Snowbar: Vybudujeme velký bar zo snehu a ladu v blizkosti súťažiacich.

Vrámci festivalu budú prebiehať na chate kosodrevina koncerty pozvaných skupín.

No related posts.

Aký je Váš názor?
Marecek says:

vazeny chyba zmienka o priekopnikovi myslienky water slidu. tiez dchybaju fotecky, ktore mozme dodat!

brano says:

jj, tesim sa moooc, waterslide – parada; kazdopadne zujimavy popis bigair-u, chvilu som rozmyslal, ci to bude to iste co min.rok, xi xi xi

jarča says:

jaj už už nech to začne …

orroll says:

uz sa na to tesim (: