TESTY

Lange girls – sex predáva aj lyžiarky

Firma Lange stála pri revolúcii v oblasti lyžiarskych topánok. Jej zakladateľ Bob Lange prišiel ako prvý s nápadom vyrobiť plastové topánky. Bolo to v roku 1962. Odvtedy prešlo skoro 50 rokov a Lange je lídrom aj v inej oblasti: Každoročne vydáva plagáty takzvaných Lange girls – teda sporo odených známych lyžiarok, ktoré pózujú s lyžiarskymi topánkami.

V roku 1970 bol tento nápad taký istý prevratný, ako zavedenie plastových škrupín na topánkach. Plagát s nápisom „soft inside“ sa ujal a stál na začiatku dlhej éry sexy dievčat.

Bob Lange prekrásne využil sexuálnu revolúciu 60-tych rokov, ktorú skĺbil s naozaj výnimočnými vlastnosťami prvých plastových topánok. Príťažlivý koncept sa snažili využiť aj ďalšie firmy: Nordica predstavila Nordica girls, Stöckl sa svojho času spoliehal na blondíny, nikto však nenašiel taký zázračný recept ako Lange. Každoročne sa fotky jeho modeliek objavujú na titulkách lyžiarskych časopisov. Naposledy český časopis SNOW umiestnil na titulnú stranu pôvabnú Manuellu Moelgg.

Exkurz do histórie – Pamela Anderson ako Lange girl

Lange sú celkom dobré topánky. Nechcem povedať, že najlepšie, aby to nevyznelo ako skrytá reklama. Pravdou však je, že na nich jazdí veľa pretekárov vo Svetovom pohári. A vyhrávajú. Značka má za sebou viac víťazstiev, ako akákoľvek iná značka lyžiarok. Od úspechu v pretekoch sa odráža vývoj Lange girls, ktoré sú posledne veľmi úspešné pretekárky.

Lange girl 2010 – Manuella Moelgg

Manuela Moeggl - Lange girl 2010

Na plagátoch v nedávnej minulosti pózovali sexy atlétky ako Američanka Julia Mancuso či Nemka Maria Riesch. Je celkom výzva sponzorovať a vyzliecť do naha celkového víťaza Svetového pohára či niekoľkonásobnú olympijskú medailistku. Toto sú zástupcovia poslednej generácie Lange girls – krásne dámy, ktoré sú zároveň najrýchlejšie na svete.

V minulosti tomu bolo presne naopak: Bob Lange si uvedomil, že sex predáva. Lyžiarky však boli zahalené a ich krásu nepostrehol. V prvých rokoch preto na lyže umiestnil dámy/modelky, ktoré častokrát nestáli ani na lyžiach. Spoločnú s topánkami mali iba fotku. V roku 1992 pózovala pre Lange napríklad Pamela Anderson. Jej fotka je v galérii pod článkom.

Mnoho plagátov sa stratilo
Ale chcete získať originálny plagát Lange girls zrejme vás to vyjde poriadne draho. Na webe sa pohybujú ceny okolo 250-300 euro. Mnohé z plagátov sa tiež stratili, keď sa fabrika premiestnila z Ameriky do sverného Talianska. Našťastie niektoré stratu archívu prežili a vy si môžete pozrieť tie, ktoré sa zachovali:

Súvisiace články:

  1. Lange girls
  2. Ako si kúpiť lyžiarky, ktoré vám sadnú?
  3. Trendy lyžiarky
  4. Ženy lyžiarky? Firmy z lyžiarskeho priemyslu ich objavili až tento rok
Aký je Váš názor?
Igor Plavka says:

skus Galfy sport, ale ten sidli v Tatroch. Inak maju celkom peknu web-ku

jozo says:

kde v BA predavaju Lange?
Teraz nemyslim Tesco a spol.

chcem vymenit moje 16 rocne Lange X9 a aso vymenim aj moje Fischer XTR 198cm lyze, tiez 16 rocne :)