SVETOVÝ POHÁR

Veronika Zuzulová sa dostala do druhého kola obráku, nakoniec však vypadla

Veronike Zuzulovej nevyšiel v sobotu obrovský slalom Svetového pohára v americkom Aspene, keď po 1. kole v druhej jazde vypadla. V prvom kole skončila 29., teda v druhom štartovala na nevyjazdenej trati z druhej pozície.

Víťazkou súťaže sa stala Francúzka Tessa Worleyová, ktorá slávila svoj prvý triumf kariéry. S najtesnejšími možnými náskokmi odsunula na ďalšie priečky nemecké šampiónky tejto disciplíny, druhá bola úradujúca olympijská víťazka Viktoria Rebensburgová so stratou stotinky, majsterka sveta Kathrin Hölzlová stratila dve.

V prvej časti súťaže sa najlepšie vodilo Rebensburgovej, zašla čas o tri stotinky lepší ako Američanka Julia Mancusová, sedem stotín stratila Fínka Tanja Poutiainenová.

Vonnová nedokončila už druhý obrovský slalom v sezóne

Mancusová ako 18-ta na domácej trati demonštrovala, že organizátori pripravili kvalitný povrch a jeho ľadová preparácia umožňovala dobré časy aj pretekárkam s vyššími štartovými číslami. Hneď po nej to však s 19-kou nevyužila jej krajanka Lindsey Vonnová, najúspešnejšia zjazdárka uplynulých rokov podobne ako v prvom obrovskom slalome sezóny vypadla.

Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová obsadila v 1. kole 29. priečku a do druhej jazdy tak získala výhodnú druhú štartovú pozíciu, navyše s nie až tak veľkou stratou 2,36 s. Vzhľadom na dobré podmienky nebolo nízke štartové číslo až takým veľkým “ternom” ako zvyčajne, čo potvrdilo viacero pretekárok po 20-ke.

Časové odstupy boli tiež minimálne, pretekárky v prvej desiatke sa zmestili do 61 stotín. Každopádne mala Zuzulová všetky možnosti piatykrát zabodovať v obrovskom slalome SP, prvýkrát po 25 mesiacoch a dokonca prekonať svoje maximum, teda 18. miesto.

Lenže po veľmi dobrej jazde v horných dvoch častiach kopca sa jej prihodila chyba, z bočného záklonu sa jej prekrížili lyže a padla. Preto podobne ako v rakúskom Söldene opäť nebodovala.

Povypadávali väčšinou špecialistky na slalom

Potvrdilo sa, že Aspen nie je pre Zuzulovú práve prajné stredisko, pred dvoma rokmi tam pádom ukončila svoju unikátnu sériu 18 úspešných slalomov SP a z 10 štartov (dvoch obrákov) ju klasifikovali len štyrikrát.

Zuzulová bola v “balíku” smoliarok 2. kola, pred ňou padla Susanne Rieschová a tri pretekárky po nej aj Marlies Schildová, teda slalomové megahviezdy bielych svahov. Kopec akoby bol zakliaty aj ďalej, veď v druhej jazde vypadlo až 6 lyžiarok a ďalšie mali problémy. Nie však Francúzka Tessa Worleyová, ktorá sa z 8. miesto po 1. kola priam dokonalou jazdou posunula na úplný vrchol.

Súvisiace články:

  1. Prvé kolo SP – Tragédia Hospovej v Söldene, Zuzulová vypadla
  2. Slalom vo Flachau vyhrala Schildová, Zuzulka vypadla
  3. Slalom v Levi vyhrala Schildová, Zuzulová skončila 11.
  4. Zuzulová skončila v slalome SP v Maribore 15.
  5. Zuzulová skončila v Levi 39., vyhrala Nemka Rieschová
Aký je Váš názor?