TESTY

Neviete čo darovať na Vianoce lyžiarom? Nechajte si poradiť

Neviete čím obdarovať svojich najbližších? V prípade, že radi strávia svoj voľný čas na horách sa im možno zavďačíte nasledovnými darčekmi. Tu sú tipy (cena v zátvorkách je iba približná):

Hodinky Suunto, ktoré chodia sami na Everest

Ide o špeciálnu edíciu hodiniek, ktoré firma vyrobila na poctu šerpovi Apovi, ktorý zdolal Everest 20-krát, čím vytvoril svetový rekord. Keď sú hodinky dobré pre Everest, zrejme vystačia každému outdoorovému nadšencovi. Rada hodiniek sa volá Suunto Core Everest Extreme Edition.
350 euro; suunto.com

Okuliare Setha Morrisona

Každý s úctou a rešpektom hľadí k legendám. Jedna z najväčších v backcountry je Seth Morrison. Za sto euro môžete mať podobné okuliare v akých schádzal kopce Seth.
100 euro; oakley.com

Lavínová výbava

Základnú lavínovú výbavu, to znamená pieps, lopatku a sondu by mal mať pri sebe každý, kto sa pohybuje v backcountry teréne. Ak vám na vašich blízkych záleží a viete, že v zime chodia šliapať, alebo sa spúšťajú kuloármi bez tejto výstroje, kúpte im ju na Vianoce.
300 euro;

Multinástroj/nožík

Hodí sa na všetko, krájanie salámy, ale aj dotiahnutie viazania, či rozrezanie popruhov. Proste nožík musí byť vždy po ruke. Najlepšie, keď sú k nemu primontované iné multifunkčné nástroje.
50 euro; gerbergear.com

Lyžiarky Salomon Ghost

Táto topánka od Salomonu má ozaj originálny dizajn. Jazdia v nej bigmountain lyžiari, projazdci Salomonu, ako Cody Townsend. Jej spodná časť absorbuje nárazy, holene sú mäkšie, takže po dopadoch by vás nohy veľmi nemali omíňať.
650 euro; salomon.com

Chránič chrbta od POC

Vesta chráni chrbticu, ale stále je dostatočne flexibilná pri rotáciách v parku a ďalších trikoch.
160 euro; pocsports.com

Lange Super Blaster

Lange sa zmenili. Už nie sú astronomicky tvrdé a určené najmä pre pretekárov. Gelom vystužený jazyk eliminuje tvrdosť skeletu. Lyžiarku vyvinuli na základe skúseností lyžiarov. Je určená pre dobrých lyžiarov s občasnými športovými ambíciami, ktorí však kladú dôraz na komfort nôh po celý deň. Zospodu sú nekĺzavé nadstavce pre lepšiu priľnavosť topánky.
350 euro; langeskiboots.com

Súvisiace články:

  1. Lange girls – sex predáva aj lyžiarky
  2. Lange girls
  3. Ako si kúpiť lyžiarky, ktoré vám sadnú?
Aký je Váš názor?

>