STREDISKÁ

Ski Podjavorník: v najfrekventovanejšom čase stredisko navštívi asi 50 ľudí

Napadlo veľa prírodného snehu, tak sme si povedali, že vyskúšame nejaké menšie „dedinské“ stredisko v okolí Považskej Bystrice. Vybrali sme si stredisko Podjavorník, ktoré je na samom konci „Papradnianskej doliny“, 25 km od Považskej Bystrice. Za 12 euro si tu zalyžujete na prázdnej zjazdovke.

Cesta bola bez problémov zjazdná, vedie cez dedinky, všade okolo kopy snehu, romantika. Cesta z Považskej Bystrice trvá do 40 minút.

O stredisku sa z internetu dozviete iba veľmi málo, takmer nič. Patrí k hotelu Podjavorník, nemá umelé zasnežovanie a v prevádzke je zrejme iba jeden hlavný vlek Tatrapoma. Celodenný lístok stojí 12 Eur, doobedný 9 Eur a poobedný 10 Eur.

V prevádzke je jedna Tatrapoma, svah celkom vyhovuje

Z tohto vleku sa dá jazdiť na hlavnej zjazdovke popri vleku a ešte na dvoch bočných, ktoré sa z hlavnej odpájajú a zas sa na ňu pripájajú, všetky sú v kategórii červených. Na jednej z bočných zjazdoviek je ďalšia Tatrapoma, ktorá však nebola v prevádzke a ešte jeden detský vlek, ktorý vyzeral nepojazdne.

Každopádne, kopec je to dobrý a pre mňa na poldenné lyžovanie je úplne fajn. Ľudí bolo v najfrekventovanejšom čase asi 50, takže žiadne čakanie a každý mal na svahoch veľa priestoru. Po dvoch hodinách ma síce prestalo baviť jazdenie po zjazdovkách, ale vedľa jednej z bočných zjazdoviek bolo veľa prašanu, kde sa dalo výborne vyšantiť.

Bol tam aj slušný skokanský mostík a jednoduché zariadenie freeski parku. Celé doobedie ma to tam naozaj bavilo. Rodiny z deťmi a menej nároční lyžiari si tu kľukne prídu na svoje.

Bývať môžete pod svahom v hoteli Podjavorník

Dá sa tu stráviť aj viac dní. Hotel Podjavorník je na úrovni čo sa týka ubytovania, chutnej kuchyne. Okrem toho voľný čas môžete využiť v bazéne či v saune, alebo si zahrať bowling.

Predsa len dve pripomienky: Prevádzku vleku obmedzuje absencia umelého zasnežovania, takže treba mať šťastie na dosť prírodného snehu (keby ho bolo na zjazdovke o 10 cm viac, nebolo by to na škodu ani v našom prípade).

Vadil ešte turniket, na ktorý musíte zhora priložiť čipovú kartu. Ak nemáte v rukáve bundy špeciálny priestor na skipass, tak ho musíte zakaždým vyťahovať z vrecka a dávať si pri tom dole rukavice (90% ľudí to tak muselo robiť).

Na záver: ak prírodného snehu dosť, nebojte sa menších dedinských stredísk. Bolo to fajn doobedie.

Stredisko nemá vlastný web. Ak ho chcete kontaktovať, ostáva vám obrátiť sa priamo na kontakt na jednej z fotiek vo fotogalérii, alebo na hotel.

Web hotela: http://www.podjavornik.com/web/cz/

Súvisiace články:

  1. Otvorenie sezóny na Chopku juhu: ľadový svah prakticky bez ľudí
  2. Lyžovačka v Japonsku, asi 200 km od Tokia
  3. Reportáž zo Stuhlecku: málo ľudí, veľa snehu
  4. SKI DUBAI – lyžiarsky svah v nákupnom centre
  5. Čo chystá na zimu 2010 naše najväčšie lyžiarske stredisko Jasná?
Aký je Váš názor?
samo says:

dobry den, prosim vas .. neviete ci by sa tam dalo lyzovat aj tento piatok 7.1.2010 ??? … ake su tam podmienky na lyzovanie ???

Koki says:

Ratrak maju novy. Zjazdovku tam vedia pripravit dobre, len ten sneh treba.

Igor Plavka says:

Koki maju tam ratrak?

Koki says:

Podla mna by sa dalo aj s deckami trenovat. Ale nejake velke stavanie branok, no neviem. Idealne by to bolo cez tyzden, kedy tam je ludi zrejme este menej.

Bodaj by take boli v okoli Kosic.

Igor Plavka says:

pekne, pekne. Myslis, ze by sa tam dalo trenovat s deckami z oddielu?