ZAUJÍMAVOSTI

Na Chopku sa opäť skákalo a jazdilo do bazéna

V sobotu bolo už po šiestykrát lyžiarske stredisko Chopok Juh a chata Kosodrevina dejiskom a svedkom veľmi vyderanej akcie, festivalu na snehu, Snowfestu 2011. Vrámci akcie prebehol Big Air, koncerty, jazda cez bazén plný vody a iné zábavky. Celá sobotňajšia akcia sa niesla v duchu vynikajúcej zábavy a super výkonov jazdcov.

Napriek nedostatku snehu sa podarilo za pomoci kamarátov, jazdcov a ratrakárov postaviť skok, asi 15 metrové monštrum, ktoré vzbudzovalo rešpekt aj pre skúsených riderov.

Po dni nabitom adrenalínom sa nielen jazdci schladili jazdou cez bazén plný vody – Head Watterslide. Neuveriteľná zábava, pri ktorej nezostane nikto suchý. Prečo sa neokúpať v zime, v plnej výstroji obutý v lyžiach, čisnowboarde?

Napokon sa všetci presunuli na afterparty, ktorá sa konala na horskej chate Trangoška. Nasledovala už po piatku druhá noc plná hudby, DJ vystúpení spojenej s nekonečnou zábavou. Medzi najväčšie ťaháky tohtoročného Snowfestu nepochybne patrila kapela Korben Dallas, DJ Tomiq či jedinečný lokál Cicka.

Na úvod sa trochu skákalo

Napriek tomu, že sa na Snowmagazíne neobjavuje freestyle, trošku sem predsa zabŕdneme. Okolo 11-tej sa začala jazdiť kvalifikácia, v ktorej sa jazdci zbližovali so skokom, podaktorí až príliš. Najviac na to doplatil lokálny matador Jano Tajboš, ktorý po svojej cork 9 v ťažkom dopade zahranil a bol z toho škaredý pád. Juraj Bernát s Matúšom Karcolom jazdili svoj štandard, ťahali esá z rukáva aj keď na päty im šliapal lokálny „superman“ Martin Babčo. Chose alias Jozef Kysučan z Čiech rotoval pekné štýlove triky s mutom a tailom.

Treba pochváliť mladých chalanov z Tajbošova, ktorí to tam zabíjali doublefront a back flipmi. Veľmi pekné jazdy predvádzala aj jediná zástupkyňa nežného pokolenia – Nana Šlepecká. Po fajnom obede sme sa prehupli do finále a keďže slniečko pieklo ako divé, dopad bol poriadne rozmočený, preto sa skôr odporúčali dopady na istotu. Aj napriek zvyšujucej sa únave jazdcov sa tempo každým kolom pritvrdzovalo. Niet pochýb prečo, predsa v hre boli price money v hodnote 1 000 eur a hodnotné vecné ceny od sponzorov. Padali triky ako double frontflipy a backflipy, rodea , corky, dispiny rotácie až do 900 stupňov. Vo finále padol aj trik, ktorý som ešte nikdy nevidel a to: switch handrack frontflip, ktorý Martin Babčo takmer odišiel.

Zhrnutie nie je jednoduché avšak každý zúčastnený tohto unikátneho projektu Vám odprisahá, že lepšie je raz zažiť ako tisíckrát počuť! Treba si uvedomiť, že Snowfest sa začína stávať prudko nákazlivým a som si istý, že len tak ľahko naň liek nevynájdu. Zatiaľ nie je vôla.

Súvisiace články:

  1. Koniec sezóny na Skalke, retro jazda do bazéna
  2. Na lyžiach do bazénu? Aj to zažijete na Snowfeste
  3. Otvorenie sezóny na Chopku juhu: ľadový svah prakticky bez ľudí
  4. Aktuálna reportáž z Chopku juhu: jasno a nula ľudí
  5. Jarná lyžovačka na Chopku juhu – po krk prachu
Aký je Váš názor?

>