Cez víkend žiaril ostrieľaný veterán – Didier Cuche

27. novembra 2011

Didier vyhral úvodný zjazd sezóny v kanadskom Lake Louise. V super-G skončil druhý za Nórom Aksel Lund Svindalom. Zuzulová skončila na peknom šiestom mieste.

Didier vyhral úvodný zjazd sezóny v kanadskom Lake Louise. V super-G skončil druhý za Nórom Aksel Lund Svindalom. Zuzulová skončila na peknom šiestom mieste.

• Zuzulová šiesta
  • Ženský slalom vyhrala Marlies Schildová
  • Didier Cuche si odniesol zlato aj striebro
  • Sobota: zjazd muži – Lake Louise, obrovský slalom ženy – Aspen
  • Nedeľa: super G muži – Lake Louise, slalom ženy – Aspen

Svindalovi super G sedí, vyhral šiesty krát v kariére

Aksel Lund Svindal sa stal šiestykrát v kariére víťazom super G Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Aksel má dva veľké krištálové glóby, spolu 15 víťazstiev vo Svetovom pohári, je teda celkom ostreiľaný profík. Na 1973 metrov dlhej trati vyhral pred Švajčiarom Didierom Cucheom a Francúzom Adrienom Theauxom.

Prvých 10 priečok v super G v Lake Louis:

1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 1:23,47 min, 2. Didier Cuche (Švaj.) +0,23 s, 3. Adrien Theaux (Fr.) +0,64, 4. Jan Hudec (Kan.) +0,74, 5. Klaus Kröll (Rak.) +0,75, 6. Erik Guay (Kan.) +0,82, 7. Joachim Puchner (Rak.) +0,96, 8. Matthias Mayer (Rak.) +1,08, 9. Bode Miller (USA) +1,37, 10. Johan Clarey (Fr.) +1,44.

Netradičný pohľad zo zjazdoviek na hotel v Lake Louise, v ktorom bývajú pretekári:

Didier vyhral zjazd, jubilejný desiaty v kariére

Švajčiar Didier Cuche sa stal desiatykrát v kariére víťazom zjazdu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. V Lake Louise zvíťazil opäť po dvoch rokoch.

Držiteľ malého glóbusu v zjazde za sezónu 2010/2011 triumfoval na 3051 m dlhej olympijskej zjazdovke s náskokom 6 stotín sekundy pred krajanom Beatom Feuzom. Tretí skončil Rakúšan Hannes Reichelt, ktorý štartoval mimo elitnej tridsiatky s číslom 45.

Prvých 10 priečok v zjazde v Lake Louis:

1. Didier Cuche 1:47,28 min, 2. Beat Feuz (obaja Švaj.) +0,06, 3. Hannes Reichelt +0,08, 4. Romed Baumann +0,35, 5. Klaus Kröll (všetci Rak.) +0,47, 6. Johan Clarey a Adrien Theaux (obaja Fr.) obaja +0,63, 8. Joachim Puchner (Rak.) +0,68, 9. Bode Miller (USA) +0,73, 10. Georg Streitberger (Rak.) +0,78

Zuzulová skončila šiesta

Veronika Zuzulová začala slalomovú sezónu veľmi dobre. Šiestym miestom si pripočítala prvých 40 bodov v Svetovom pohári. Slalom vyhrala suverénne Marlies Schildová.

Veronika išla dobre s malými chybami, ale naistotu. Jej otec Timotej Zuzula spomenul, že pre nedostatok snehu nemali možnosť posledné týždne trénovať s ostatnými tímami a teda sa porovnávať. „Išla možno aj s vedomím sobotňajšieho pádu v obrovskom slalome, kde je strhlo koleno a musela si ho dávať v noci dokopy. Tá chyba v druhom kole súvisela s tým, že je sucho a agresívny sneh a tá lyža sa zle dáva do snehu. S výsledkom sme všetci spokojní, tešíme sa,“ povedal pre tasr.

Prvých 10 priečok v ženskom slalome v Aspene:

1. Marlies Schildová (Rak.) 1:43,72 min, 2. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +1,19 s, 3. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +1,96, 4. Tanja Poutiainenová (Fín.) +2,06, 5. Kathrin Zettelová (Rak.) +2,58, 6. Veronika Zuzulová (SR) +2,65, 7. Manuela Moelggová (Tal.) +2,87, 8. Mikaela Shiffrinová (USA) +3,31, 9. Michaela Kirchagasserová (Rak.) + 3,52, 10. Frida Hansdotterová (Švéd.) +3,63,… 44. Barbara Kantorová (SR) – nepostúpila do 2. kola

Viktorii sedí americký sneh

Sobotňajší obrovský slalom v Aspene vyhrala Viktoria Rebensburgová. Obrák je viktorinou silnou disciplínou, získala v ňom olympijské zlato. Momentálne vedie Svetový pohár keďže v prechádzajúcom obráku v Soldene skončila druhá za Lindsey Vonn.

Slovenky Veronika Zuzulová a Barbara Kantorová nepostúpili do druhého kola.

1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 2:11,25 min, 2. Elisabeth Görglová (Rak.) +0,33, 3. Julia Mancusová (USA) +0,44, 4. Anna Fenningerová (Rak.) +0,50, 5. Lara Gutová (Švaj.) +0,81, 6. Denise Karbonová (Tal.) +0,89, 7. Tina Mazeová (Slovin.) +1,28, 8. Lena Dürrová (Nem.) +1,33, 9. Stefanie Köhleová (Rak.) 1,54, 10. Jessica Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) +1,62, … 42. Barbara Kantorová – nepostúpila do 2. kola, Veronika Zuzulová (obe SR) nedokončila 1. kolo