FREERIDE

Reportáž a fotky spoza veľkej mláky (Whistler 2012)

Začiatkom januára sa vybrali štyri lyžiarky zo Slovenska spoznávať mekku freeridového lyžovania – kanadské stredisko Whistler, neďaleko Vancouvru. Prečítajte si, ako to tam vyzerá, koľko to všetko stojí, oplatí sa vôbec pre Slovákov ísť lyžovať do Kanady?

Myšlienka výletu skrsla náhle pri pive v bratislavskej krčme U čerta. Keďže sme mali zhodou okolností pri sebe počítač, po niekoľkých pivách boli objednané spiatočné letenky. (Spiatočné stoja okolo 650 eur. S nalietanými mílami môžu vyjsť aj na 400. Aďka a Sima si spiatočnú cestu skrátia cez Karibik:).

Ubytovanie? Možno sa budete diviť, ale nie je drahšie ako v Európe. Cez internet si objednali apartmán s krbom a jakuzzi. Vyšiel okolo 20 eur/noc na hlavu. V Rakúsku a tiež na Slovensku je to iste drahšie. Pozrite si výhľad do prírody:

Prvé tri dni? Baby sú na roztrhanie

Prvý deň sme strávili celý na snežných skútroch. Kamoš nás zobral tri baby až na najvyššie kopce, kde je prašan. Keďže sme jazdili na skútroch prvý krát troška sme sa báli. Terény boli náročné, zopárkrát sme sa prevrátili alebo zapadli. Počasie bolo nádherné, zážitky parádne. Zvyšok dňa sme strávili vo vírivke, baby potom zaspali, ja som išla pre Soňu na letisko, avšak neprišla jej batožina a tak tu nič nemá.

Druhý a tretí deň už bol veľmi akčný a celý na svahu. Spoznali sme len malú časť rezortu, je obrovský. Kamaráti nám poukazovali freeridové terény, kde jazdia miestni -  chalani, čo pretekaju na world freeride tour a natáčajú všetky tie nádherné videá.

Všeobecne nás tu už všetci poznajú, veď je nás farebné všade vidno. Cudzí ľudia nás zastavujú a hovoria, aké máme pekné gate a bundy. :)

Chcete sa o Whistleri dozvedieť viac? Pozrite si sériu článkov na týchto linkoch:

  • http://www.snowmagazin.sk/2009/11/lyzovacka-v-kanadskom-whistleri-%E2%80%93-dejisk-oh-2010-pre-alpske-discipliny-cast-1/
  • http://www.snowmagazin.sk/2009/11/lyzovacka-v-kanadskom-whistleri-%E2%80%93-cast-2-%E2%80%93-ubytovanie-a-apreski/
  • http://www.snowmagazin.sk/2009/11/lyzovacka-v-kanadskom-whistleri-cast-3-freeride/
  • http://www.snowmagazin.sk/2010/12/ladovec-whistler/

Súvisiace články:

  1. Whistler otvoril sezónu s 220 cm prašanu
  2. Lyžovačka v Kanadskom Whistleri, časť 3. freeride
  3. Zimná sezóna 2009-2010 v Snowmagazíne (časť 1.)
  4. Seriál o lyžovaní v Severnej Amerike. Diel 7: Loveland moonlight skiing, Colorado
  5. Polovica októbra a zima na Slovensku sa už začala – na Veľkej Javorine už stojí iglu
Aký je Váš názor?
Jarča says:

Robte vela foto spravíme potom prezentáciu!!! Pozdravujte!