ZAUJÍMAVOSTI

Prihláste sa na masový zjazd z Lomničáku

Prvý čínsky zjazd na slovenský spôsob, to je Red Bull Zjazd na Doraz. Extrémne zjazdové preteky lyžiarov a snowboardistov čakajte  31. marca a 1.  apríla na najdlhšej slovenskej zjazdovke s označením: čierna,  zo Skalnatého plesa do Tatranskej Lomnice.  300 nadšencov kĺzavých dosiek bude šusovaťna doraz, aby si odviezli historicky prvé víťazstvo pre najrýchlejšieho borca kopca.

Nie je to prvoaprílový žart, ale sranda určite bude. Prvé slovenské masové preteky, alebo aj disciplína zvaná čínsky zjazd sa uskutoční na najdlhšej slovenskej zjazdovke zo Skalnatého plesa až do Tatranskej Lomnice. Lyže, či snowboard, amatér, či profesionál – úplne jedno. Podstatné je zapojiť sa do strhujúceho súboja o víťazstvo.

Prihlásiť sa môže každý, kto si trúfne zísť šusom 4-kilomtrovú zjazdovku. Zo sobotňajšej kvalifikácie postúpi do nedeľňajšieho finále 300 najrýchlejších. Vo finále to už bude masovka. Po štartovom výstrele  šprint na 50 metrov pre svoj športový výstroj a hor sa rovno dolu kopcom po čiernej. Víťaz musí byť rýchly, dobrá stratégia je nutnosť a rozumne si rozložiť sily až do cieľa, no najmä musí fičať dolu kopcom na doraz!

Filozofia je veľmi jednoduchá: Prvý v cieli je víťaz!

PROGRAM:

  • Sobota 31. marca 2012 od 9:00 do 12:00 h kvalifikácia (Tatranská Lomnica)
  • Nedeľa 1. apríla 2012 o 8:30 h finále (Skalnaté Pleso -Tatranská Lomnica)

Prihlás sa na: www.redbull.sk/zjazdnadoraz

Súvisiace články:

  1. V nedeľu sa uskutočnil v Tatranskej Lomnici prvý čínsky zjazd na Slovensku
  2. Prihláste deti na začiatok sezóny na Kaprune
  3. Najdlhší vertikálny zjazd na svete – Mount St. Elias na Aljaške
  4. Zjazd Lake Louise
  5. Klaus Kroell vyhral zjazd vo Wengene
Aký je Váš názor?

>