SVETOVÝ POHÁR

Lindsey Vonn chce štartovať v zjazde SP spolu s mužmi

V Lake Louise sa Lindsey darí. Vyhrala tu deväť zo svojich 26 víťazstiev v zjazde zo Svetového pohára. Práve na tejto zjazdovke by chcela 24. novembra štartovať spolu s mužmi.

Gunter Hujara šéf mužskej časti FIS v tom nevidí problém. Hovorí však, že Lindsey by musela vynechať dva ženské zjazdy a super G práve v Lake Louise namiesto avizovaného štartu. Takto by mohla teoreticky prísť o 400 bodov vo Svetovom pohári.()

O tom, či sa Lindsey postaví na štart s mužmi panujú dohady. Lindsey zatiaľ poslala len osobnú prosbu Hujarovi. Ak by chcela zjazdovať s mužmi, musí požiadať oficiálne cez USSA ( US Ski &snow board association). USSA ešte ani s Lindsey nerokovala. Čas na zaslanie žiadosti FIS je do 3. novembra, keď prebehne zasadnutie FIS vo švajčiarskom Oberhofene. O dva týždne uvidíme…

Podľa bodov, ktoré získala Lindsey vo Svetovom pohári vlani, v sezóne 2011/2012 by jej aj prípadná strata 400 bodov za Lake Louise stačila na celkové víťazstvo. Pred Tinou Maze by jej totiž zostalo ešte 178 bodov.

Zdroje:

Snehová kráľovná posledných 5 rokov

Momentálne jej patrí číslo päť. Ak počítame tento rok Lindsey je neohrozená už piatu sezónu. Na jeseň sa dostala do klubu 5. Pokorením obrovského slalomu v Soldene získala triumf vo všetkých piatich alpských lyžiarskych disciplínach. Posledným zjazdom v Ga-Pa si zasa pripísala 50. víťazstvo v Svetovom pohári, 25. v zjazde.

V historickom rebríčku však vedie Annemarie Moser-Proll so 62 víťazstvami v SP, Švajčiarka Vreni Schneider je iba na skok. Jej 55 víťazstiev sa dá reálne dosiahnuť do konca sezóny.

Súvisiace články:

  1. Profil Lindsey Vonn po 50. víťazstve v SP
  2. Úvodný zjazd sezóny v Lake Louise vyhrala Lindsey Vonnová
  3. Lindsey Vonnová získala Zlatú lyžu – prestížne ocenenie lyžiarskych novinárov
  4. Víkend skončil, Vonnová aj Janka majú po dve víťazstvá v zjazde
  5. Tréning Vonn vo Vaily
Aký je Váš názor?

>