STREDISKÁ

Nádej pre St.Coronu – po krachu do nej investuje samospráva

Populárne stredisko poblíž slovenských hraníc oznámilo pred troma týždňami krach. Kraj spolu so strediskom ohlásili koniec svojej prevádzky. Po mediálnom ošiali a rozhorčení miestnych sa zastupiteľstvo rozhodlo, že do lanoviek investuje.

Zostarnuté zariadenia, málo hostí a nutnosť investícii. Pred troma týždňami oznámil kraj a lyžiarske stredisko St. Corona koniec prevádzky po tejto sezóne. Podľa expertov sa prevádzka v zime neoplatí. V regióne však na rozhodnutie o ukončení prevádzky reagovali protestami a zbierali podpisy proti zastaveniu.

Jediné lyžiarske stredisko, ktoré bude fungovať len cez leto?

Do strediska malo byť pôvodne investovaných 11 miliónov a zmeniť sa mal aj koncept zimnej prevádzky. Obec mala napr. plniť určité úlohy ako starať sa o zimnú údržbu a parkoviská, čo zamietla.

Stredisko sa preto rozhodlo investovať päť miliónov do letnej prevádzky a zimnú prevádzku úplne zrušiť pokiaľ sa nedohodnú inak. Momentálne sa do vízie snažia zahrnúť aj zimu a presvedčiť zodpovedných o zmysluplnosti investícii. Do dvoch týždňov by malo byť jasno, ako to bude s celoročnou prevádzkou. Stredisko sa chce zamerať na rodiny s deťmi.

Zdroje:

Lyžiarske stredisko St. Corona

Súvisiace články:

  1. V stredisku Salamandra prebehne už 3. ročník skicrossu pre deti
  2. Hochkar kvôli kríze skrachoval. Prežije zimu 2012-2013?
  3. Lyžovačka v Kanadskom Whistleri – dejisku OH 2010 pre alpské disciplíny (časť 1.)
  4. Martinky pre rodinky – reportáž z Winterparku Martinské hole
  5. Obergurgl a Hochgurgl – strediská pre náročných lyžiarov
Aký je Váš názor?

>