STREDISKÁ

Ako narýchlo tráviť Vianoce na Tuxe

Deň pred Štedrým dňom je totálny odmäk. Tie dve hodiny lyžovania sú síce v peknom snehu, ale v daždi. Vyzerá to ako na jar, Vianoce sa mi tu nechce stráviť, doma ma nič nedrží.

Priateľ Apple pomôže. Cestou späť už pozerám na počasie na Hintertuxe. Rýchle rozhodnutie je vždy najlepšie. Doma dávam rýchlo všetko sušiť, prebrusujem lyže, balím knihu, s ktorou som chcel tráviť Vianoce a všetko hádžem do auta.

Idem sám, tak nemusím pozerať na priestor. Už len si obmeniť muziku na cestu a teším sa na zajtrajšiu lyžovačku.Vstávanie ako vždy: nič-moc, ale Pearl Jam ma na diaľnici rýchlo preberie. Odbočka Zillertal, jazda údolím a obľúbená cesta serpentínami hore.

Počasie fajn, lyžovačka parádna

Počasie nevyzerá vôbec zle. Kupujem permanentku a rýchlo hore. Lyžovačka je dobrá, na Tuxe sa vybláznia snáď naozaj všetci. Jazdím na svojich obľúbených kotvách pri skale a užívam si vianočný darček, ktorý som si predčasne nadelil.

Nové Nordicy sú fakt bomba. Ešte pivko na terase a dve jazdy a idem sa ubytovať. Kapra nejem, tak vyrážam do krčmy na večeru a pár piviek. Uvidíme možno sa to zvrtne…, alebo si dám Plzeň na izbe a budem si čítať.

Mrzí ma, že som tu sám, ale pohľad na Tux mi zase vylúdi úsmev na tvári. Teším sa na zajtra. Jediné, čo ma desí je, čo ma preboha zasa napadne na Silvestra!

Krásné vianoce všetkým a zase niekedy.
Petr Liška

Súvisiace články:

  1. Neviete čo darovať na Vianoce lyžiarom? Nechajte si poradiť
  2. Ako vyzerá jarná lyžovačka v Lomnickom sedle?
  3. Denník vlekára z Whistleru (2. časť, ako sa stavia olympijská dedina)
  4. Denník inštruktora, časť 3. – 75 ročný inštruktor sprevádza najmä Rusky
  5. Ako získať prácu na zimu v alpskom stredisku? (denník inštruktora, časť 2.)
Aký je Váš názor?