SVETOVÝ POHÁR

Príďte povzbudiť Zuzulovú a Vlhovú do Semmeringu

Desiate výročie Svetového pohára na Semmeringu. Zauberberg oslavuje.

Svetový pohár na Semmeringu oslavuje desať rokov od svojho založenia najlepším spôsobom – po roku sa na pretekoch opäť stretne svetová elita v zjazdovom lyžovaní. Celá oblasť Viedenských Álp má z jubilea športového podujatia radosť a oslavuje vo veľkom. Už tradične koncoročné preteky Svetového pohára na Semmeringu sa tento rok konajú v dňoch 28. a 29. decembra. Za Slovensko sa pretekov na Semmeringu zúčastnia Veronika Velez-Zuzulová, ak jej to zranenie dovolí a Petra Vlhová.

Veronika Velez-Zuzulová sa vo štvrtok 20.decembra vo švédskom Aare umiestnila na 7.mieste, čo je už jej 39.umiestnenie v elitnej desiatke. Priebežne je v slalome na 6.mieste so 105 bodmi. Zároveň si zaistila štart v prvej sedmičke v Semmeringu.

Naša 17-ročná lyžiarska nádej Petra Vlhová dosiahla pred štartom v Semmeringu vynikajúci výsledok, keď vyhrala v utorok  slalom Európskeho pohára v Courchevel s náskokom takmer 2 sekúnd.

Semmering vo Viedenských Alpách je pre slovenských návštevníkov najbližšie miesto konania Svetového pohára. „Od roku 1995 organizujeme každé dva roky ženské športové stretnutie v Svetovom pohári zjazdového lyžovania na Semmeringu. Bude to už desiaty raz. To, čo sa kedysi začalo ako experiment, by sme dnes len ťažko mohli vyradiť z tradície Svetového pohára. Peter Schröcksnadel, prezident Rakúskej lyžiarskej federácie (ÖSV) ďalej dodal, že do roku 2017 zostáva Semmering v kalendári pretekov Svetového pohára,“ vyjadril sa Franz Steiner, riaditeľ organizačného výboru.

1995-2012: Cesta k lyžiarskej tradícii

Štart v roku 1995 bol veľkým úspechom. Myšlienka usporiadať Svetový pohár v blízkosti mesta prišla od prezidenta ÖSV Petra Schröcksnadela. Poloha Semmeringu bola veľmi ideálna, pretože v okruhu 100 kilometrov žijú približne 3 milióny ľudí. Novozavedený termín medzi Vianocami a Novým rokom sa ukázal byť ideálnym dátumom na také veľké podujatie a našlo si množstvo fanúšikov. Svetový pohár sa na Semmeringu koná každý druhý rok a súťaží sa v obrovskom a nočnom slalome. Záujem o toto podujatie neustále rastie a Viedenské Alpy aj tento rok očakávajú tisíce divákov.

Nasadenie dobrovoľníkov

Takéto obrovské podujatie je možné organizovať iba za pomoci a nasadeniu množstva dobrovoľníkov. Prípravy na Svetový pohár začínajú niekoľko týždňov pred jeho začiatkom a počas pretekov pracuje priamo na mieste približne 300 ľudí. Záchranári, požiarnici a členovia združenia regiónu pomáhajú priamo na trati a v areáli a starajú sa o poriadok i bezpečnosť. Spoločne tak pracujú niekoľko tisíc hodín vrátane sviatkov. Ich najväčšou motiváciou je zúčastniť sa tohto celého procesu a spolupodieľať sa na organizovaní tohto svetového podujatia.

Vstupenky na Svetový pohár ako darček pod stromček

Pravú atmosféru Svetového pohára a čarovné prostredie Viedenských Álp počas 28. a 29. decembra môže vďaka vstupenke do jedného z troch VIP stanov zažiť každý. Napríklad aj formou vianočného darčeka. K dispozícii sú vstupenky všetkých kategórií vrátane vstupu, VIP miesta na tribúne a občerstvenia. Viac informácií na www.wsv-semmering.at

Súvisiace články:

  1. Slalom v Levi vyhrala Schildová, Zuzulová skončila 11.
  2. 26.12. 2009
  3. Petra Vlhová sa stala Majsterkou sveta juniorov
  4. Novinky v stredisku Schladming – Dachstein
  5. Olympijská víťazka Mancusová prijala pozvanie na najťažší freeridový pretek – Xtreme Verbier
Aký je Váš názor?

>