TESTY

K2 vyrába prvé lyžiarky po 35 rokoch a uvažuje nad prevzatím ABS

Po Scotte, ktorý sa dal dokopy s firmou Garmont a začne vyrábať vlastné série lyžiarok sa to isté stalo minulý rok aj firme K2. Po veľmi dlhej dobe sa pustili do vlastného brandu lyžiarskej obuvi. Topánky pripravili na sezónu 2013-2014.

Ďalšou horúcou novinkou je prevzatie firmy BCA, ktorá vyrába známe batohy ABS. Firma K2 tak bude mať široké a ucelené portfólium produktov. K lyžiam v obchode pribalí okuliare, topánky, oblečenie batohy.

Na Slovensku sme zaznamenali v poslednom období pokles záujmu o značku K2. Aj v širšom freeridovom svete sa zdvihla jemná vlna kritiky, že K2 devalvuje batohy ABS. Napriek tomu si firma zjavne polepšila a skompletizovala dosiaľ neúplné freeridové portfólio produktov.

Prvé lyžiarky po viac ako troch dekádach

Okrem akvizície ABS sa firma pohla ešte o kus ďalej. Začiatkom roka 2013 si môžu zákazníci K2 vybrať spomedzi niekoľkých modelov freeride lyžiarok. Najtvrdší top model bude mať Flex 130 a do predaja sa dostane koncom roka 2013.

Spoločnosť K2 hovorí, že vyvinula špeciálne lyžiarky pre freeriderov na jazdenie v krásnych backcountry terénoch. Sú ľahké na šliapanie a pritom dostatočne tvrdé, aby dokonalo prenášali silu z nôh na lyže. Pozrite sa sami na budúcoročný model. Viac noviniek budúcoročnej sezóny Vám predstavíme po návrate z veľtrhu ISPO v Mníchove.

lyžiarky K2

Súvisiace články:

  1. Scott chce vlastné topánky: kúpil Garmont
  2. Návod ako si správne vybrať lyžiarky
  3. Rozhovor s vynálezcom Airbagových batohov
  4. Ako si kúpiť lyžiarky, ktoré vám sadnú?
  5. Lange girls – sex predáva aj lyžiarky
Aký je Váš názor?