ZAUJÍMAVOSTI

Na poistenie lyžovačky stačí SMS

Allianz – SP ponúka najlacnejšie SMS cestovné poistenie do zahraničia

Lyžiarska bunda a hrubé svetre zbalené v kufri, lyže ležia v nosiči na streche auta, zdanlivo všetko pripravené na skvelú lyžovačku. V tom si však spomeniete, že predsa len ste na niečo zabudli – cestovné poistenie. Allianz – Slovenská poisťovňa však myslí aj na takéto situácie a ponúka cestovné poistenie cez SMS. SMS poistenie je tak vhodná voľba pre všetkých, ktorí si nestihli alebo zabudli pred cestou uzatvoriť cestovné poistenie do zahraničia alebo poistenie do slovenských hôr.

Prostredníctvom SMS si klienti môžu kedykoľvek a kdekoľvek na Slovensku v dosahu mobilných sietí operátorov uzatvoriť poistenie cez skrátené číslo 6611. Bližšie informácie môžu zákazníci kedykoľvek získať zaslaním prázdnej SMS (prípadne text „INFO“) na uvedené číslo alebo prostredníctvom stránky sms.allianzsp.sk.

Čo všetko kryje a koľko to stojí?

Poistenie liečebných nákladov v zahraničí je možné uzatvoriť pre Európu a Stredomorie už za 1 euro na deň s krytím až do výšky 110 000 eur. Poistenie tak zahŕňa všetky klasické lyžiarske destinácie, ako sú napr. Rakúsko či Taliansko. K základnému poisteniu je možné dopoistiť si poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu a doplnkové asistenčné služby a čo je pre lyžiarov najdôležitejšie, ponúkame aj poistenie zimných športov

Pre Slovensko je možné cez SMS uzatvoriť poistenie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby s poistným krytím až do výšky 16 600 eur už za 0,70 eura na 1 deň.

Ako na to?

Uzatvorenie poistenia cez SMS je jednoduché, stačí odoslať len dve SMS správy na číslo 6611. V prvej správe záujemca uvedie svoje meno, priezvisko, rodné číslo, od kedy a do kedy chce byť poistený a typ poistenia v tvare:

Meno Priezvisko RČbezLomky DátumOd DátumDo TypPoistenia.

Ak sa teda chystáte na zimnú lyžovačku, určite zvoľte typ poistenia C, ktoré kryje aj nehody na svahu. Druhou správou potvrdíte záujem o uzatvorenie poistnej zmluvy. O platnosti poistenia je klient informovaný potvrdzujúcou SMS s údajmi o poistení a číslom poistnej zmluvy.

Typ

Rozsah poistenia

A

Poistenie liečebných nákladov v zahraničí, základné asistenčné služby

B

Poistenie liečebných nákladov v zahraničí, poistenie úrazu, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu, základné a doplnkové asistenčné služby

C

Poistenie liečebných nákladov v zahraničí, poistenie zimných športov, poistenie úrazu, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu, základné a doplnkové asistenčné služby

D

Poistenie do slovenských hôr na zásah Horskej záchrannej služby na Slovensku

Typ

Územná platnosť

Sadzba v EUR

A

Európa a Stredomorie (okrem SR)

1,00

B

Európa a Stredomorie (okrem SR)

1,50

C

Európa a Stredomorie (okrem SR)

2,80

D

Slovensko

0,70

Súvisiace články:

  1. Poistenie lyží nemá žiadny význam
Aký je Váš názor?

>