SVETOVÝ POHÁR

Veronike Velez-Zuzulovej sa plnia sny – 2 víťazstvá za 3 dni

Veronika Velez-Zuzulová začala nový rok ako z veľkej knihy – vo veľkom finále paralelného slalomu na nový rok v Olympia Parku Mníchove porazila súčasnú líderku SP Slovinku Tinu Mazeovú. Pripísala si už druhé víťazstvo v priebehu troch dní a aktuálne je na priebežnej 2.pozícii v slalome keď na Mazeovú stráca už len 5 bodov.

V prvom kole ako nasadená dvojka vyradila Rakúšanku Carmen Thalmannovú, vo štvrťfinále Američanku Mikaelu Schiffrinovú, v semifinále po výbornej jazde v dolnej časti trate porazila aj Rakúšanku Michaelu Kirchgasserovú a už jej nič nestálo na ceste do finále. V finálovej prvej jazde bola lepšia o pol sekundy a druhý triumf v kariére si už ustrážila.

Prémia 33 000 eur

Veronika získala 100 bodov do SP a prémiu 33 000 eur. Je to jej 15. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári (2-6-7) a 41. umiestnenie v Top 10.
“Je to neuveriteľné zvíťaziť 2 krát  po sebe. Prvé víťazstvo je lepšie lebo navždy ostane ako prvé a skutočne som si ho vychutnala. Odjazdila som pred pretekmi len 4 tréningové jazdy a ešte sme žartovali, že aj ostatné dievčatá oslavovali na Silvestra oveľa viac takže budeme na rovnakej úrovni. A lepší začiatok dop nového roka som si ani nemohla želať.”

Domácich fanúšikov potešil Nemec Felix Neureuther, ktorý vo veľkom finále medzi mužmi zvíťazil na Rakúšanom Marcelom Hirscherom, tretí skončil Francúz Alexis Pinturault.

Súvisiace články:

  1. Veronike Zuzulovej v Aspene tesne ušlo 3. miesto
  2. Ako sa darí Veronike Zuzulovej v SP v sezóne 2011/2012?
  3. Víkend skončil, Vonnová aj Janka majú po dve víťazstvá v zjazde
  4. Slalom vo Flachau vyhrala Schildová, Zuzulka vypadla
  5. Paralelný slalom uprostred Moskvy vyhral Hirscher
Aký je Váš názor?