TESTY

Výber oblečenia podľa hlavného dizajnéra slovenskej značky Northfinder – Davida Švorca

Tiež ste už premýšľali nad tým prečo majú niektoré miesta neopakovateľné čaro a iné nie? Prečo víťazi víťazia a tí ostatní zväčša zaostávajú? Prečo sa nám niečo páči a niečo zase nie? Odpoveď je ukrytá v detailoch. Ony vytvárajú rozdiel medzi víťazom a porazeným, krásnym a všedným, dokonalým prežitkom a každodennosťou. Vnímajte ich a budete bližšie k dokonalosti.

V dalších riadkoch vám Mgr. Art. David Švorc, hlavný dizajnér slovenskej značky športového oblečenia NORTHFINDER odhalí, ktoré detaily si treba všímať pri výbere oblečenia, aby ste na svahu „vyhrávali“.

Poznať seba, nie je detail.

Športové oblečenie je oblasťou, v ktorej na detailoch a dokonalosti skutočne záleží. Uvedomte si, že na nich stojí vaše bezstarostné vyžitie sa a pohoda na horách. Výber je dnes rozmanitý, latka kvality je nastavená vysoko, takže výber nie je úplne voľbou z kategórie ľahkých. Ako si teda vybrať to správne pre seba? Zamerať sa na design? Na cenu? Alebo vyberať podľa značky? Toto sú všetko stratégie, ktoré sa dajú označiť za rozumné. Najrozumnejšie je však zamerať sa na seba samotného a rozlišovať detaily.

Pri výbere športového oblečenia určite zvažujte:
Typ aktivity, ktorá bude pre vás dominantnou. Iné nároky na oblečenie má rekreačný lyžiar, snowboardista, iné zase vysokohorský turista.

Starostlivo zvažujte pohodlie a komfort oblečenia. Sú prvky, bez ktorých sa pri vašom type športovej aktivity bez problémov zaobídete. Nikdy však nezľavujte z nárokov na pohodlie nosenia. Ako sa v oblečení cítite je to najdôležitejšie.

Všímajte si funkčné detaily oblečenia, použité materiály, zvažujte, či, a akým významným prínosom budú pre vás. Neváhajte nechať si poradiť, ale rozhodujte sa podľa seba. Len vy skutočne viete, na čom vám záleží.

Vyhnite sa výberu oblečenia zameranému na jednu jeho vlastnosť; napríklad cenu. Cena je pri športovom oblečení zväčša informáciou o technologickej excelentnosti a výrobnej náročnosti modelu, avšak nie je to dostatočná informácia o tom, že je to práve to, čo vám bude ideálne vyhovovať. Ak sa pri výbere zameriate iba na značku môžete zase získať za viac peňazí menšiu hodnotu ako by ste mohli získať v prípade inej značky.

Detaily, sú to čo rozhoduje.

Dnešné športové oblečenie, to je hotová veda o „obliekaní sa“. Výroba športového oblečenia prešla v posledných rokoch prudkým technologickým vývojom, oblečenie je odolnejšie, pohodlnejšie, viac nás chráni pred vonkajšími klimatickými vplyvmi. Čo viac môžeme chcieť, keď kvalita materiálov a komfort nosenia je už štandardom? My v NORTHFINDER sme sa zamerali na detaily. Pochopili sme, že detaily sú to najdôležitejšie, čo rozhoduje, či vám niečo vyhovuje alebo nie.

Dnes nám už nestačí mať na bunde kapucňu. Tá naša, musí byť odnímateľná, anatomicky prispôsobená, ergonomicky riešená vzhľadom k športovej aktivite, pri ktorej je využívaná, regulovateľná v horizontálnom aj vertikálnom smere, musí byť použiteľná s čiapkou, bez čiapky, musí byť ľahko manipulovateľná, nesmie do nej fúkať, nesmie sa do nej dostávať sneh.

A to je len kapucňa. S rovnakým zanietením sa venujeme každému detailu osobitne. Používame vodeoodolné zipsy YKK ukončené légou z príjemného materiálu, aby nedochádzalo k oderom brady, sťahovacie prvky, nastaviteľné manžety na rukávoch, ktoré umožňujú dokonale si prispôsobiť oblečenie podľa aktuálnej potreby (na dokonalú tepelnú izoláciu alebo naopak odvetranie prebytočného tepla) a takto by sme mohli pokračovať celým „územím“ oblečenia.

Všímajte si tieto detaily pri vašom výbere, určite ich na horách oceníte.

Detaily, ktoré robia radosť.

Sú detaily funkčné a tie, čo nám robia radosť, „vychytávky“, ktoré úplne nepotrebujeme, ale potešia. Ak sa neviete ani na chvíľu rozlúčiť so svojim iPodom, či mobilným telefónom, určite vás poteší, že v našej bunde sa s ním nebudete musieť rozlúčiť ani na svahu. Rovnako tak vás určite tiež dokáže „potešiť“ prítomnosť záchranného lavínového systému Recco v útrobách vetrovky. To iba pre prípad, že by ste sa ocitli v „lavínovom bunkri“.

Objavujte ďalšie podobné „vychytávky“ nášho oblečenia na webovej stránke www.northfinder.com.

No related posts.

Aký je Váš názor?

>