TESTY

Nordica: dominuje kĺzavým disciplínam, získala ISPO Award

Spoločnosť Nordica získala v posledných dňoch niekoľko ocenení. Jej zjazdári vyhrali preteky Svetového pohára, pričom v zjazde priebežne vedú. Za model topánok získala ocenenie na mníchovskej výstave ISPO. Nemôžeme sa preto čudovať, keď firma vyhlásila, že produktové rady bude meniť každé dva roky. Kvalitné produkty, čo sa osvedčili si svojich zákazníkov nájdu.

Firme sa darí v posledných kolách Svetového pohára

Nordica získala v uplynulých dňoch niekoľko cenných trofejí do svojho vienka najmä v kĺzavých disciplínach. Vychádzajúca hviezda zjazdového lyžovania – Dominik Paris vyhral pred týždňom najprestížnejší zjazd v kalendári Svetového pohára – Kitzbuhel.

Dominik Paris vedie celkové poradie Svetového pohára v zjazde. Okrem Kitzbuhelu vyhral Paris ešte zjazd v talianskom stredisku Bormio. Vo všetkých ostatných zjazdoch sezóny sa umiestnil v prvej desiatke a zrejme získa titul Najrýchlejší zjazdár sveta. Vlani patril Klausovi Kroellovi.

Prvensto získali aj ďalší jazdci tímu Nordica. Victoria Rebensburg – prventsvo v Super G, Cortina d´Ampezzo (20. jan.); Felix Neureuther – prvenstvo v slalome vo Wengene (20. jan.) a deň po zjazde v Kitzbuheli, druhé miesto – slalom Kitzbuhel. Felix je momentálne vo Svetovom pohári druhý.

Nordica bude obmienať produkty v 2-ročných cykloch

Na základe požiadaviek predajcov a trhu prechádza od budúcej sezóny 2013/2014 značka Nordica na 2-ročný výrobný cyklus svojich produktov. Už doteraz boli niektoré modely s 2-ročným výrobným cyklom. Výrobca po rozhovoroch s predajcami určí, ktoré modely lyží a topánok ostanú nezmenené 2 roky. Napr. lyže Helldorado sú momentálne bez zmeny.

V každom produktovom rade značky ostanú aj tak lyže alebo aj viac modelov lyží, ktoré budú mať každoročne nový dizajn pričom konštrukcia ostane pôvodná. V prípade produktov s 2-ročným cyklom ostane pôvodný aj dizajn aj konštrukcia.

Fakt, že lyže ostanú aj pre ďaľšiu sezónu, umožní predajcom dlhšie si udržať maržu a výrobcovi zas zamerať sa viac na damotný produkt s menším rizikom prognózy na ďaľšiu sezónu. Na druhej strane, Nordica týmto riskuje, že v polovici životnosti produktu predstaví konkurencia novinku a zabráni Nordice adekvátne reagovať. Nordica je ale presvedčená, že výhody tohto kroku prevažujú nad nevýhodami.

Lyžiarky Nordica získali ocenenie ISPO AWARD v kategórii topánok

Na nadchádzajúcej výstave  ISPO budú lyžiarky Hell & Back H1  ocenené ako víťaz kategórie Ski segment/ Alpine Boots prestížnou cenou  ISPO AWARD. Viac informácii z veľtrhu ISPO Vám prinesieme, keď sa vrátime. Lyžarky si môžete pozrieť na obrázku. Páčia sa?

Súvisiace články:

  1. Test allmountain lyží Nordica. Lyže do každých podmienok
  2. Lindsey Vonnová získala Zlatú lyžu – prestížne ocenenie lyžiarskych novinárov
  3. Vypredané haly na veľtrhu ISPO Mníchov 2013
  4. Zlato v slalome získala Maria Rieschová, Zuzulová skončila desiata
  5. Test top modelov allround lyží: Blizzard, Fischer, Nordica
Aký je Váš názor?

>