TESTY

Unikátny hybridný model oblečenia Northfinder

Začiatkom februára sa uskutočnila prestížna medzinárodná výstava ISPO v Mníchove, kde boli predstavené najhorúcejšie novinky v oblastiach športového vybavenia a oblečenia z celého sveta. Na ISPe sa každoročne prezentuje aj slovenská spoločnosť Northfinder, ktorej sortiment tvorí najmä outdoor, ski a snowboard oblečenie.

Okrem najnovšej kolekcie predstavili tento rok aj jednu exkluzívnu novinku, ktorá rozhodne stojí za zmienku z hľadiska trendov aj technológií.

„Na základe dlhoročných skúseností s výrobou lyžiarskeho, snowboardového a outdoorového oblečenia sme sa rozhodli vytvoriť model kombinujúci technické vlastnosti charakteristické pre kategórie ski /outdoor a voľný strih, umožňujúci dostatočnú mieru pohybu, štýl typický pre snowboardové freeride modely.“ (hl. dizajnér, Northfinder)

Hybridný model oblečenia HAWK

Takéto kombinovanie zatiaľ síce nie je bežné, trend však smeruje k postupnému prelínaniu a na svete je tak unikátny model Northfinder HAWK, ktorý reprezentuje novú kategóriu s názvom HYBRID, ktorá spája funkčné vlastnosti a technickú vybavenosť a implementuje ich do oblečenia freeride. Celkovo možno tento nový prístup charakterizovať ako progresívny s vysokým potenciálom, pretože kategórie lyžiarskeho a snowboardového oblečenia tak zrazu naberajú úplne iný rozmer.

Nový model oblečenia z materiálu Neoshell zaujal aj výrobcu POLARTEC

Set HAWK pozostáva z bundy, vnútornej bundy a nohavíc. Trojvrstvová bunda a nohavice sú z nového vysoko priedušného outdoorového materiálu NEOSHELL od svetoznámeho amerického výrobcu POLARTEC, s hodnotami vodného stĺpca 10.000mm H20 / 20.000 g/m2/24h. Celkovo podlepené šitie a vodeodolné zipsy sú samozrejmosťou, zaujímavo je však riešená napríklad ventilácia, ktorú zabezpečujú vetracia otvory v oboch vrstvách, teda aj vo vnútornej bunde. Odnímateľná vnútorná bundička kombinuje časti z pravého páperia s teplým flísovým materiálom taktiež od Polartecu.

HAWK je vyrobený pre extrémne lyžovanie, snowboarding alebo snowkiting a je navrhnutý tak, aby spĺňal tie najnáročnejšie požiadavky extrémnych športov z hľadiska funkčnosti aj komfortu.

Tento model zaujal aj samotného materiálového výrobcu – spoločnosť Polartec, ktorá ho prezentovala v rámci výstavy ISPO vo svojom exhibičnom stánku.

Hawk však zatiaľ v obchodoch nenájdete. Bol navrhnutý špeciálne pre súťaž ISPO AWARD 2013. Po uvedení na trh by sa mali maloobchodné ceny pohybovať pri úrovniach 299€ za vrchnú bundu, 99€ za vnútornú bundu a 199€ za nohavice. Kompletný set by ste kúpili za 589€.


www.northfinder.com

Súvisiace články:

  1. Výber oblečenia podľa hlavného dizajnéra slovenskej značky Northfinder – Davida Švorca
  2. Vypredané haly na veľtrhu ISPO Mníchov 2013
Aký je Váš názor?