ZAUJÍMAVOSTI

Najľahšie dámske lyže ľahké ako dámska kabelka

Najinovatívnejšia lyžiarska firma ELAN ponúka na budúcu sezónu 2013/2014 najľahšie dámske lyže na svete Elan Delight, ktoré získali aj ocenenie na športovom veľtrhu ISPO.

Aby sa vyhovelo špecifickým požiadavkám lyžiarok na nižšiu hmotnosť lyží, vznikli nové lyže od firmy Elan. Zatiaľčo dámska kabelka váži 1,5 až 4 kg, hmotnosť páru nových dámskych lyží začína na 3,5kg.

„Vždy sme v Elan-e dávali do popredia inovácie a teraz nastal čas  pre nový pohľad na dámsku kolekciu lyží. Pri vývoji novej generácie lyží sme sa snažili nielen zlepšiť súčasné modely, ale tiež sme si kládli otázku – ako môžeme lyžovanie viac priblížiť ženám a ako ovplyvniť vlastnosti lyží, ktoré sú pre ženy zásadné ? Odpoveď sme našli v koncepte LightSkiing, ktorý je kombináciou EasySkiing (ľahk lyžovanie) a LightWeight (nízka hmotnosť) ,“ hovorí Luka Grlic, produktový riaditeľ firmy.

Elan vyvinul špeciálne technológie, ktoré ženám výrazne uľahčujú lyžovanie. Každá lyžiarka si môže vybrať typ lyže, ktorý jej vyhovuje. Melanja Šober, produktová manažérka Elanu hovorí: „DELIGHT je skvelá lyža. Zatáčanie je úplne jednoduché za každých snehových podmienok. Pri lyžovaní na strmších a zložitejších svahoch vám táto lyža dodá stabilitu a podporu vďaka technológii wavelight a konštrukcii s plne dreveným jadrom. S lyžami DELIGHT sa lyžovanie stáva dokonalou zábavou – dynamickou a ľahkou.”

Zdroj: www.elanskis.com, www.elan-klub.cz

Súvisiace články:

  1. Zopár postrehov ako si kúpiť freeridové lyže
  2. Vyrobte si vlastné lyže, časť 5 – Ako ohnúť hrany lyže?
  3. Ako budú vyzerať freeridové lyže v roku 2011?
  4. Test allmountain lyží Nordica. Lyže do každých podmienok
  5. Ako sa recyklujú lyže a lyžiarky
Aký je Váš názor?