STREDISKÁ

Novinky v slovenských strediskách 2013-2014 (časť 1. – Jasná)

Čo bude nové v najvýznamnejších strediskách na Slovensku v zime 2013-2014? Prvú časť venovanú nášmu top stredisku – Jasnej si prečítate nižšie. V skratke: V Jasnej pribudnú nové hotely, rotunda na vrchole Chopku, 6-sedačka, parkoviská a mali by sa zlepšíť aj služby v stredisku. Okrem toho sa manažéri v Jasnej snažia pritiahnuť na stredisko pozornosť usporadúvaním akcii, tohto roku napr. Majstrovstiev sveta juniorov v alpskom lyžovaní.

Otvorenie sezóny v Jasnej – sobota, 30. novembra 2013.

Jasná Nízke Tatry – na Chopku pribudne reštaurácia, nový koncept juhu

Lyžiarske stredisko Jasná prichádza v zimnej sezóne s viacerými novinkami. O nový pohľad z Chopku sa postará „Rotunda“.

Rotunda teda prepojená vrcholová stanica lanovky Funitel a opláštená stanica kabíny Chopok  Juh bude miestom oddychu pre návštevníkov aj počas nepriaznivého počasia.

Vyhliadková reštaurácia s 360 stupňovým panoramatickým výhľadom v nadmorskej výške 2 004 m.n.m disponuje kapacitou 100 miest.

Ubytovanie v Rotunde a nové hotely v Jasnej

Okrem reštaurácie je v Rotunde ubytovanie a to 3 luxusnejšie izby a 2 izby pre „športovcov“. Ostatným zostáva ubytovanie na Kamennej chate, ktorá disponuje 25 miestami v jednej spoločnej miestnosti. Z panoramatickej reštaurácie sa bude dať vystúpiť na 200-miestnu terasu, umiestnenú nad južnou stanicou lanovky.

Tatry mountain resorts investovali aj do rekonštrukcie niekoľkých hotelov. Na Záhradkach je to výstavba šiestich nových Chaletov de Luxe, či rekonštrukcia zážitkovej „a la carte“ reštaurácie Von Roll na severnej strane Chopku. Horský Hotel Strdiečko privíta nývštevníkov zrekonštruovanou recepciou a vstupnou časťou. Pribudne nové welness centrum.

Novým nástupným bodom na južnej strane Chopku bude 520 miestne parkovisko Krupová.

Nová 6-sedačka v lokalite Lúčky (Jasná)

Pribudne Nová 6-sedačková lanovka v lokalite Lúčky s novým prístupovým bodom v Jasnej, hneď vedľa záchytného parkoviska. Parkovisko v tejto lokalite, ktoré disponuje 350 miestami bude ski-in a ski-out. Nový nástupný bod v lokalite Lúčky doplnia aj služby v podobe nového Aprés-ski baru, pokladní a požičovne lyží. S touto zmenou súvisí napojenie zjazdovky Turistická na zjazdovku v smere na Lúčky.

Lístky do stredísk TMR kúpite aj z auta cez internet – budú lacnejšie

Lyžiarov by mala motivovať na online kúpu skipasov kozmetická zľava. Výrazne však ušetria čas strávený v rade pred pokladnicami, kde nemusia stáť na skipas. Priamo z auta vystúpite na svah a lyžujete. Ako to bude vyzerať v praxi sa presvedčíme už túto sezónu. Online ceny skipasov budú nižšie o 2% oproti pokladniciam.

Keďže čas strávený v rade na lístky využijete lyžovaním, poobede chcete nohy a telo zamestnať niečím iným. Hybajte do Tatralandie. V jej areáli vyrastá adrenalínová atrakcia Superfly – simulácia voľného pádu.

Majstrovstvá sveta Junirov v alpských disciplínach

Stredisko Jasná bude túto zimnú sezónu, po 29 rokoch, hostiť Majstrovstvá sveta Juniorov v alpských disciplínach. Vyhraďte si preto termín 26.2. – 6.3.2014 na návštevu strediska. Kochať sa môžete potenciálnymi juniormi-juniorkami, ktorí čochvíla rozmútia aj vody Svetového pohára. Spomeňte si len na sympatickú Američanku Mikaelu Schiffrin, ktorá mala vlani iba 17 rokov, pričom vlani získala zlato na MS a dominovala Svetovému poháru v slalome.

Na záver noviniek z Jasnej - lyžiarska sezóna sa tu otvára v sobotu, 30. novembra 2013. Všetci dúfajme, že koncom novembra a v decembri bude okrem toho umelého aj dostatok snehu prírodného. Tešíme sa s vami na nadchádzajúcu lyžiarsku sezónu.

Súvisiace články:

  1. Novinky sezóny 2013/2014 na veľtrhu ISPO
  2. Čo chystá na zimu 2010 naše najväčšie lyžiarske stredisko Jasná?
  3. Jasná chcela MS po vzore Schladmingu 1982
  4. Aké sú podmienky a akcie v rakúskych strediskách?
  5. Novinky v stredisku Schladming – Dachstein
Aký je Váš názor?