ZAUJÍMAVOSTI

Red bull film your ride … Final countdown!

Posledné dni, hodiny a minúty ostávajú amatérskym kameramanom i profi produkciám na prihlásenie súťažného videa do Red Bull Film Your Ride. Za 4 mesiace sa na platforme www.redbull.sk/filmyourride prezentuje už 248 akčných videí, s hlavným motívom JAZDA, ktoré poslali kameramanskí šamani zo Slovenska i Čiech. Okrem klasických ski, snowboard, skate a surfových pohyblivých obrázkov nájdeš na stránke aj skvelé kúsky ohybných freerunnerov, extrémnych kajakárov, zablatených motokrosárov, či kopec wakeboardingových editov, ale aj menej známe extrémne športy ako freeboarding, speedflying, či slackline.

V krátkych akčných videách sa objavili aj známi športovci ako Petr Pilník (freestyle motokros), Filip Polc (horský bike), či Zuzka Vráblová (wakeskate) ale aj špička mladej slovenskej skate, bmx a mtb scény.

Ty, čo ti je kamerovanie cudzie a radšej do všetkého kecáš, vyjadri svoj názor a daj “srdiečko” alias hlas videu, ktoré si myslíš, že si to zaslúži. Práve ty ovplyvníš víťazné video v jednej z najpodstatnejších kategórii “Peoples Choice”. Navyše každý týždeň žrebujeme z hlasujúcich výhercu DVDčka s akčným filmom z dielne Red Bull Media House. Pre bližšiu predstavu napríklad: Art of Flight, Strength in number, Bending Colours, Where the trail ends, etc. A na záver určite vymyslíme nejakú špeciálnu cenu. Hlasuj a nechaj sa prekvapiť.

Víťazov v ďalších kategóriách – Best Canon Creativity, Best Cut, Best Postproduction a Holy Shit určí naslovovzatá porota. Tá sa už teraz trasie na videá, ktoré na začiatku novembra ohodnotí svojim odborným okom. Legendárna snowboardistka Jana Šeďová stála pri zrode projektu Red Bull Film Your Ride v roku 2006 a sama sa podielala na edite prvých slovenských snowboard videí. Horský cyklista  Filip Polc má za sebou počin nevídaný, keď jeho POV video z Bolívie dosiahlo vyše dva milióny zhliadnutí. Hodnotiť bude uznávaný autor outdoorových filmov Pavol Barabáš, ale aj víťaz Creative Award  Red Bull Film Your Ride z roku 2006, momentálne poctivý študent madridskej filmovej školy Michal Babinec. Ďalší dvaja porotcovia pochádzajú z dielne najlepšieho scénového webu boardlife.sk. – kreatívny fotograf Mat Rendek a sám pán šéfredkator Kristián Tomančík. Sedmičku doplní enfant-terrible vizuálnych efektov, momentálne žijúci v Paríži, Pepe Ehrenberg. Títo velikáni určia aj celkového víťaza (Best Video), ktorý získa honorovanú zmluvu na natáčanie pre Red Bull v roku 2014 v hodnote 3000 EUR. Inak sú pre víťazov pripravené filmové ceny od firmy Canonu a funkčné  oblečenie Adidas.

Ostáva už iba pár dní do ukončenia prihlasovacieho procesu, no hlasovanie za najlepšie videá bude na webe pokračovať do 15. novembra. Už teraz si však kupuj smoking na vyhlásenie víťazov Red Bull Film Your Ride Awards, ktoré je tajné až do chvíle kým ho nezverejníme J Navyše stále naháňame zlodeja, ktorý nám ukradol trofej pre Best Video. Budeme vďačný za akékoľvek informácie vedúce k dolapeniu páchateľa.

http://www.redbull.com/sk/sk/stories/1331610677700/red-bull-film-your-ride-ukradnuta-trofej

www.redbull.sk/filmyourride

Súvisiace články:

  1. Snehová masovka z Chopku druhýkrát!
  2. Zjazd na doraz: štartuje 620 ľudí, najstarší má 74 rokov
  3. Divoké bežky na Božom dare, aj superbežkár by závidel
  4. Prihláste sa na masový zjazd z Lomničáku
  5. Daron Rahlves vyhral skicross ponad alpské chatky

Comments are closed.