SVETOVÝ POHÁR

Fínske Levi: prehľadné víťazstvo Shiffrinovej a Marcela Hirschera

Americká tínedžerka  Mikaela Shiffrinová sa stala víťazkou úvodného slalomu nového ročníka Svetového pohára zjazdárok vo fínskom Levi.

Víťazka pózovala so sobmi

Obhajkyňa slalomového glóbusu a úradujúca majsterka sveta, 18-ročná Shiffrinová, dominovala s veľkým náskokom 1,05 s pred minuloročnou víťazkou z Levi Nemkou Mariou Höflovou-Rieschovou. Tretia skončila obhajkyňa veľkého glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári Slovinka Tina Mazeová.

Slovenské reprezentantky Petra Vlhová a Jana Gantnerová za polárnym kruhom nepostúpili do 2. kola úvodného slalomu sezóny.

Ešte len 18-ročná Vlhová so štartovným číslom 41 obsadila v 1. kole 37. miesto s odstupom viac ako dvoch sekúnd na americkú líderku Shiffrinovú. Na postup medzi tridsiatku najlepších jej chýbalo 40 stotín sekundy. Gantnerová skončila na 39. pozícii (+2,15 s), čo je vzhľadom na jej vysoké štartové číslo 60 solídny výsledok.

Žampa štrnásty, dominovali Rakúšania

Adam Žampa získal za 14. miesto v slalome 18 bodov do Svetového pohára. Rakúšan Marcel Hirscher splnil vo fínskom Levi úlohu favorita.

Obhajca celkového prvenstva v SP i v slalome vyhral s náskokom 62 stotín pred krajanom Mariom Mattom. Hirscher triumfoval už v jedenástom slalome SP v kariére, 24-ročný rodák zo Salzburgu vybojoval zároveň okrúhle sté víťazstvo rakúskych mužov v histórii SP.

Slovák Adam Žampa za Hirscherom zaostal o 2,23 sekundy. Pre Adama je to najlepší výsledok v slalome v rámci Svetového pohára, jeho doterajším maximom bolo 16. miesto z Val ďIsere z decembra minulého roka.

O postupe 23-ročného Žampu do 2. kola rozhodla jediná stotina. Na poslednom 30. postupovom mieste mal po 1. kole rovnaký čas ako Francúz Francois Place a Japonec Naoki Juas.

Súvisiace články:

  1. Slalom v Levi vyhrala Schildová, Zuzulová skončila 11.
  2. Zuzulka a Gantnerka v Levi
  3. Slalom v Levi vyhral Grange, Slovák Žampa nedokončil
  4. Zuzulová skončila v Levi 39., vyhrala Nemka Rieschová
  5. Prvý slalom SP v Levi – organizátori sľubujú výborné podmienky
Aký je Váš názor?