STREDISKÁ

Vitajte v stredisku Mayrhofen

Lyžiarske športy v celej svojej pestrosti, tradičná atmosféra v kombinácii s novými trendmi, farár hľadajúci vnútorný pokoj na zjazdovke a anglická krčmička v starej vile, ktorej história siaha do čias zlatokopov – to je Mayrhofen!

Svojrázny charakter strediska s tradíciami

Počas návštevy v Mayrhofene je hneď jasné, že tu minulosť a súčasnosť idú ruka v ruke. Turisti skúmajú výklady exkluzívnych butikov, doprajú si odpočinok v pekných kaviarňach a užívajú si pestrý dej mestečka. Počas jazdy lanovkou sa možno na celé údolie s jeho tradičnou tirolskou architektúrou a malebnými domčekmi mrknúť z vtáčej perspektívy. Výškové budovy a iné stavebné hriechy? Tak tie tu určite nenájdete!

Svojrázny charakter strediska sa podarilo zachovať až do dnes a to hlavne vďaka svedomitému dodržiavaniu miestnych tradícií a zvykov. Nemožno však zatajiť, že turizmus je ako v Mayrhofene tak aj v celom údolí Zillertal hlavným zdrojom príjmu a sú aj ročné obdobia, keď počet návštevníkov zďaleka presahuje počet miestnych obyvateľov.

Miestny farár najradšej lyžuje ráno na prázdnych zjazdovkách

Často vyhľadávaným miestom, kde možno všetok všedný zhon nechať za sebou, je pre miestnych obyvateľov tunajší kostol a pre farára Aloisa Mosera, ktorý sa v Mayrhofene narodil, tiež lanovka na kopec Ahorn. Moment, kedy nasadí helmu a nasadne na lanovku s výhľadom na slnečné údolie, si vychutnáva obzvlášť. Ako jeden z miestnych pozná lyžiarske stredisko ako svoju vlastnú dlaň. Najlepšie je vraj ráno čo najskôr vstať, človek je na zjazdovke potom skoro sám.

Zalyžujú si začiatočníci, deti aj ambiciózni lyžiari

Ďalším tajným tipom je lanovka Gerentbahn, kde sú fronty pomerne prehľadné. Lyžiarske stredisko ponúka pre každého niečo a nie je o nič menej pestré, ako ponuka aktivít mimo zjazdovky. Na kopci Ahorn sa schádzajú začiatočníci a rodiny s deťmi. Penken je na rozdiel od toho vyhláseným terénom pre adrenalín hľadajúcich, čiže skúsených a ambicióznych lyžiarov a poskytuje okrem iného aj obľúbený snowpark s celým radom prekážok .

Scotland Yard z roku 1905

A kam zájsť po lyžovaní? Trebárs každý deň niekam inam – možností je tu skutočne požehnane! Jedným z tých najzaujímavejších miest je typická britská krčmička v starej vile – červená telefónna búdka a nápis “Scotland Yard” človeka nenechajú dlho tápať v tme. Krčma vyžaruje typickú atmosféru britského pubu. Aj vila, v ktorej sa krčma nachádza, sa môže pochváliť pestrou históriou siahajúcou až do doby zlatokopov. Bola postavená v roku 1905 a od tej doby slúžila tým najrôznejším účelom. Dlhú dobu bola penziónom, počas druhej svetovej vojny skrýš, potom policajnou stanicou a od roku 1985 koniec koncov krčmičku a veľmi obľúbenom zrazom pre lyžiarov a snowboardistov, ktorí si potrpia na pohodovú hudbu, dobré pivko a čerstvo upečenú pizzu. Ponuka après ski zábavy, športových barov a iných zábavných podnikov je v Mayrhofenu veľmi široká, Scotland Yard však je a má byť príjemným miestom, kam si človek ide rád posedieť a poklebetiť.
Steve Coleman, jeden z hostí Scotland Yardu, si krčmičku dokonca obľúbil natoľko, že tu začal pracovať. Jeden týždeň zimnej dovolenky za rok je jednoducho málo, povedal si rodený Angličan a teraz býva už tretí roky v Mayrhofene, pričom si s trochou šťastia deň čo deň užíva parádny prašan a skvelé podmienky pre jazdu na snowboarde.

Celotýždňová párty

Ďalšou čerešničkou na torte je každoročná akcia “Snowbombing”, ktorá sa koná v apríli – nejde o nič iné, než o jednu veľkú párty trvajúcu po celý týždeň. Vystupujú tu známe kapely a umelci ako je napríklad Grandmaster Flash, Prodigy a Dizzee Rascal. Z celého strediska sa na sedem dní stane jedno veľké pódium plné akčných, párty chtivých fanúšikov zimných športov!

Ak ste aj vy dostali chuť stráviť zimnú dovolenku v stredisku Mayrhofen a chcete sa o jeho kvalitách presvedčiť na vlastnej koži, potom mrknite na ponuky cestovnej kancelárie SnowTrex.

Súvisiace články:

  1. Novinky v stredisku Schladming – Dachstein
  2. Lyžovačka v stredisku Wagrain, s obrou novinkou vo vzduchu
  3. Ako získať prácu na zimu v alpskom stredisku? (denník inštruktora, časť 2.)
  4. Lyžovanie na najväčšom slovinskom lyžiarskom stredisku – Pohorje
  5. V stredisku Salamandra prebehne už 3. ročník skicrossu pre deti
Aký je Váš názor?

>