TRÉNING

Tipy na slackline od Mikaely Shiffrin

Lyžujete? Vyskúšajte ako doplnkový šport slackline. Ide o veľmi jednoduchú a nenáročnú zábavku, pri ktorej si značne zvýšite svoje lyžiarske limity. Slackline je natiahnutý „špagát“, šnúra. Najlepšie je zvoliť niektorú od distribútorov, napríklad Gibbon, ktoré sú odskúšané a dizajnované na túto aktivitu. Natiahnete ich prakticky kdekoľvek.

Slackline je jedným z najvýznamnejších doplnkov lyžiarskeho tréningu. Deti a dospelí rozvíjajú málo používané svaly, ktoré zaťažujú najmä pri lyžovaní. Ďalej na slackline rozvíjate stabilitu a rovnováhu. (žiadny lyžiarsky povrch nie je dokonalo rovný. Predstavte si, že trasenie/nestabilita na slackline sú malé nerovnosti na zjazdovke) Okrem výkonu svalov zvyšujete koncentráciu, výkon mozgu.

Tipy od Mikaely nájdete vo videu:

Mikaela Shiffrin sa špecializuje na slalom a obrovský slalom. Ako 15-ročná sa prvýkrát zúčastnila slalomu vo Svetovom pohári. O rok nato už stála na pódiu (štartovala 40. V druhom kole išla najlepší čas). V roku 2013 (17-ročná) sa stala Majsterkou sveta v slalome v Schladmingu. V Soči získala olympijské zlato a celkovo jej patria malé kryštálové glóbusy v slalome v sezónach 2013 a 2014 (za celkové top umiestnenie v jednej disciplíne).

Dokážete to?

Súvisiace články:

  1. Mikaela Shiffrin sa stala najmladšou olympijskou víťazkou slalomu
  2. Ako trénuje v posilňovni Bode Miller a Ted Ligety
  3. Tipy na vianočné darčeky 2 – chodiaci spacák a prilbočiapka
  4. Tohtoročný svetový pohár zatiaľ patrí Tine Maze
  5. Tipy na vianočné darčeky pre lyžiarov?

Comments are closed.

>