STREDISKÁ

Nassfeld má najhorúcejšie zimné fotky a najväčšiu slnečnú terasu v Alpách!

Jasná modrá obloha, množstvo snehovej periny, potešenie z jarného slniečka, a vy sedíte na plážovej stoličke s baldachýnom a vychutnávate si niekoľko skvelých nápojov alebo ukazujete zime svoje studené ramená na najväčšej rakúskej Bikini flash mob: nikde inde nemá zima taký južanský šarm ako práve v Nassfelde. Je to preto, že korutánsky Nassfeld má najviac hodín slnečného svitu najväčšiu slnečnú terasu v Alpách, ktorú otvára opäť od 14. marca do 12. apríla 2015.

Je to pravda: skutočne existujú tie zimné pohľadnice kde sa sneh doslova leskne na slnku, a keď sa ráno pozriete z okna tak ihneď viete, že to bude perfektný deň na lyžovačku. Takýchto dní si v Nassfelde užijete viac ako v mnohých ďalších lyžiarskych strediskách. Nassfeld sa môže pochváliť so 100 hodinami slnečného svitu naviac ako majú severnejšie položené strediská. Vo februári je k dispozícii priemerne 141 hodín slnečného svitu.

Slnko vás dostane do správnej nálady

To slnko navyše Vám zdvihne náladu a mali by ste to riadne osláviť. To je dôvod, prečo rôzne tematické bary vykladajú von slnečníky a je tu aj najväčšia slnečná terasa v Alpách od 14. marca do 12. apríla. Slniaci sa lyžiari môžu ležať na lehátku, v hojdacej sieti, na plážových lehátkach, na sedacích súpravách alebo na dvojitých lehátkach a zároveň počúvať živé kapely, vychutnávať si rozsiahlu horskú panorámu Julských a Karnských Álp a v neposlednom rade, najlepšie pochúťky z rakúskej a talianskej kuchyne.

Plážový pocit na jarnom snehu

Horúci južanský spôsob života na snehu začal v nedeľu 15. marca so “Snow Beach Day”. Každý, kto sa odváži vtedy prísť na zjazdovku v plavkách, bikinách, alebo v inom plážovom oblečení, bude odmenený bezplatným nápojom a zúčastní sa Bikini flash mob v Madritsch vo výške takmer 2 000 m nad morom, kde sa fotia najoriginálnejšie zimné fotky. Letný outfit sa hodí aj počas tobogánovej súťaže v popoludňajších hodinách.

Koniec koncov, sklz dlhý 15 metrov musíte prekonať na lyžiach alebo doske. Je celkom možné, že skončíte  aj vo vode. Ale to nevadí. Okrem toho, že skončíte v súťaži posledný, vaša odvaha Vám dáva stále šancu získať titul “Najlepší pád “, “Najlepšie oblečenie” alebo “Prvý nahý”.

Salsa v lyžiarskych topánkach

Skúšali ste niekedy tancovať salsu v lyžiarkach? Ak nie, tak ste doteraz chýbali na jednom z najlepších párty na snehu “Festa de Cuba”, ktorá sa konala túto sezónu 22. marca 2015. Záujemci o párty stretli kubánskych tanečných profesionálov, pričom na tanečný parket sa presťahovala aj horúca rumba, mambo, salsa alebo Sambo, a v tento deň si účastníci vychutnajú aj exotické nápoje.

Rozlúčka s perfektnou zimou a privítanie letnej sezóny: tu sa zabavia deti počas akcie “Veľkonočné vajíčka v snehu” od 29. marca do 4. apríla 2015. A rovnako zasa športoví fanúšikovia počas akcie “Nassfeld Ski & Golf Trophy “s ranným zjazdom a popoludňajším golfom od 10. až do 12. apríla .2015.

Vedeli ste, že …

… Vďaka priaznivej topografickej polohe Nassfeldu, je lyžovanie na slnku, pri výbere správnej zjazdovky, možné celý deň?

… 1 000 lehátok v rôznych oddychových zónach, baroch, na chatách a predovšetkým s úžasnými výhľadmi na hory už na Vás čakajú ?

… Nové slnečné kontrolné body na Kofelplatz Madritsch a Gartnerkofel Vám prezradia počet hodín slnečného svitu, ktoré doteraz napočítali, a tiež zistíte kde môžete vyhrať nové slnečné okuliare z Nassfeldu ?

Najúžasnejšie panoramatické výhľady a najslnečnejšie miesta

9 najkrajších a zimných slnkom vyhriatych miest v Nassfelde:

1. Garnitzenalm: útulné miesto na zastavenie, ktoré je tiež populárne u celebrít. Slnečná terasa.

2. Berghex: v zastrešenom bare priamo v hornej časti Gartnerkofel sa stále niečo deje.

3. Plattner ‘s Einkehr: Slnečná zastávka pre rodiny s deťmi nad oblakmi, v ríši slnka. V zime sú prístupné iba na lyžiach, pešo alebo od hotela pomocou zjazdovky Basher.

4. Noldistubn: hotelová reštaurácia s veľkou terasou, regionálna a medzinárodná kuchyňa priamo v hotelovej zóne.

5. Kofelalm Madritsch: malebné a úplne nové, najvyššie položená lyžiarska chata v Nassfelde s nádherným ďalekosiahlym výhľadom a tromi menu !

6. Lockstanalm: “Polo-plávajúci” pavilón s veľkou slnečnou terasou a lehátkami.

7. Reštaurácia Kristall: fantastická slnečná terasa s bezplatnými lehátkami, regionálnou a medzinárodnou kuchyňou v strede Millenium Expressu.

8. Tressdorfer Alm: útulná atmosféra chaty so slnečnou terasou a lehátkami – alpské farmárske raňajky alebo Aprés Ski, s výhľadom !

9. Jokl je Hütte: Perfektná zastávka pred návratom domov alebo do hotela, ponúka kulinárske špeciality pripravené z produktov vlastnej farmy, a je na slnku.

http://www.nassfeld.at

Súvisiace články:

  1. Kam ísť s deťmi a freerajdermi zároveň? Poradíme Vám Nassfeld
  2. Päť tipov na dobré zimné fotky od profi fotografa Vail Resorts
  3. V Alpách hlásia sneženie. Užite si posledný prašan na horách
  4. Schlag das ASS – najdlhšie lyžiarske preteky sveta
  5. Zimné Korutánsko: Pozorovanie kozorožcov nie je len pre dôchodcov
Aký je Váš názor?