SVETOVÝ POHÁR

Predsezónna príprava: Julia Mancuso

Američanka, olympijská víťazka a viacnásobná víťazka Svetového pohára trénuje podstatnú časť svojej prípravy na suchu. Tu sú niektoré tipy pre lyžiarov, ktorými sa od nej môžete inšpirovať.

Keďže veľkú časť svojej prípravy absolvuje na Hawai, podriadili sa tomu i cviky. Julia Mancuso pravidelne surfuje, na pláži však často vidno slack-line, bosu, kettlebely, činky, rôzne boxy a podobne. Julia už má cez 30 rokov, nie ako dvadsiatnička Mikaela Shiffrin. Keď som však pozoroval tréning US Ski teamu, viaceré prvky boli v tréningu oboch kočiek totožné. Tu sú niektoré cviky, ktoré odporúčajú lyžiarom počas prípravy na suchu:

1. Drepy na bosu na jednej nohe (alternatívou sú drepy na fitlopte)

Postavte sa jednou nohou do stredu na bosu. Pohľad aj ruky musia byť namierené dopredu. Pomaly krčte nohu avšak s pohľadom namiereným vpred, nie dolu. Chrbát vystretý. Pohyb hore už može byť dynamický, nie pomalý, ako smerom nadol. Zopakujte minimálne 1é drepov na každá nohu po tri série.

2. Výskoky na švédsku debnu (lavičky, alebo preskoky cez konár)

Výskoky sú ďalším základným cvikom lyžiarov. Nohy by nemali byť tesne vedľa seba, ale rozkročené na šírku ramien. Opäť pohľad a ruky smerujú dopredu. Skáčete dynamicky do zjazdového postoja, ktorý mäkko odpružíte. Aby skoky mali význam, určite skáčte minimálne tri série po 30-60 sekúnd.

3. Skoky zo strany na stranu

Opäť si dajte minimálne 3 série po 30-60 sekúnd. Skáčete z jednej strany na druhú. Pokiaľ ste mäkko dopadli na jednu nohu, udržiavajte na nej pomaly stabilitu a odrazet sa opäť na druhú stranu. Chrbát je vystretý, pohľad smeruje dopredu.

Súvisiace články:

  1. Julia Mancuso nahá
  2. Julia Mancuso prechádza k Volklu
  3. Príprava na lyže v posilňovni? Pozrite sa ako na to ide nórsky skiteam
  4. Letná príprava na zimu – Hrozenkov
  5. Rozvoj dynamickej sily dolných končatín u lyžiarov

Comments are closed.