SVETOVÝ POHÁR

Cez víkend budú dva slalomy. Zaboduje aj Zuzulová a Vlhová?

Kalendár Svetového pohára obsahuje až desať slalomov, medzi nimi aj predfinálový v Jasnej. Svetový pohár v Jasnej prebehne začiatkom marca, teda 5.-6. marca 2016.

Cez víkend prebehnú v americkom Aspene dve slalomárske súťaže žien. V sobotu to bude náhrada za zrušený slalom v Levi, v nedeľu sa pôjde originál slalom podľa pôvodného programu.

Svetového pohára sa zúčastnia aj Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová.

Ženská časť Svetového pohára pokračuje po americkom turné v decembri vo švédskom Aare, medzi sviatkami ako tradične každý druhý rok v Lienzi, v januári prídu klasiky Záhreb, Flachau a Maribor, medzi nimi občasné dejisko v Ofterschwangu.

Počas volebného marcového víkendu sa história (spolu s obrovským slalomom) bude písať v Nízkych Tatrách a redukované vyvrcholenie sezóny hostí honosný švajčiarsky St. Moritz.

Väčšina pretekárok privítala zrušenie Levi z logistického hľadiska. Cesta za polárny kruh a tuhá fínska zima nie sú práve lákadlom na “teriganie” za jedinou súťažou.

Tým pádom sa slalomárkam-špecialistkám o to viac oplatilo cestovať do Ameriky, aj keď v prípade Velez-Zuzulovej nejde o obľúbené stredisko.

„Okrem tréningov som absolvovala aj FIS-ové preteky v Tignes, aby som sa trochu rozpretekala. Do Ameriky som priletela minulú sobotu a tri dni som trénovala, od včera sme v Aspene. To, že tam vypadla súťaž, malo výhodu napríklad v tom, že som mala viac času na testovanie materiálu. Už sa teším, aj keď tu to bude s dvoma súťažami náročné pre nadmorskú výšku a na druhej strane je dobré to, že ja sa potrebujemna začiatku sezóny rozpretekať a takto sa môžem dostať lepšie do tempa,” povedala Zuzulová pre TASR.

Súvisiace články:

  1. Veronika Velez-Zuzulová vyhrala slalom FIS v Tignes
  2. Zuzulová vyhrala svoj prvý slalom Svetového pohára, Vlhová zasa premiérovo skončila jedenásta
  3. Slalom v Levi vyhrala Schildová, Zuzulová skončila 11.
  4. Cez víkend žiaril ostrieľaný veterán – Didier Cuche
  5. Zuzulová skončila v Levi 39., vyhrala Nemka Rieschová

Comments are closed.