SVETOVÝ POHÁR

Lange Girl Gut vyhrala zjazd, Vonn vypadla

Tretí zjazd Svetového pohára 2015/2016 vyhrala pôvabná Švajčiarka, Lara Gut. Lindsey Vonn zjazd nedokončila. Lara si tak so stratou dva body drží druhú priečku v celkovom poradí Svetového pohára.

Švajčiarka tak k prvenstvu v piatkovej superkombinácii pridala aj víťazstvo v sobotňajšom zjazde, čo ju zásadne posunulo v celkovom bodovom poradí. Dvadsaťštyriročná kočka triumfovala vo francúzskom Val-dIsere s časom 1:44,51 minúty.

„Vo Val-dIsere je to vždy zábava, je tu pekne a cítim sa tu dobre,” povedala v cieli Lara Gut. Druhá skončila s odstupom 16 stotín tiež Švajčiarka Fabienne Suter, tretia bola Larisa Yurkiw z Kanady (+0,41 s).

Lindsey Vonn preteky nedokončila

Lindsey nastúpila svoj jubilejný, 350 pretek vo Svetovom pohári. Tento zjazd sa jej však nevydaril a potom ako na medzičase viedla, spravila chybu a preteky nedokončila.

Gut má v celkovom poradí disciplíny na konte 200 bodov, rovnako ako Vonnová. Američanka si napriek sobotňajšiemu vypadnutiu udržala líderskú pozíciu v SP.

Na konte má 480 bodov, druhá Gutová stráca dva a tretia Švédka Frida Hansdotterová 165.

Výsledky – Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Val d´Isere (Fr.):

Zjazd žien: 1. Lara Gutová 1:44,51 min, 2. Fabienne Suterová (obe Švaj.) +0,16, 3. Larisa Yurkiwová (Kan.) +0,41, 4. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,43, 5. Tina Weiratherová (Licht.) a Corinne Suterová (Švaj.) obe +0,57.

Súvisiace články:

  1. Lara Gut sa stala Lange girl 2013
  2. Lara Gut vyhrala obrák v Aspene!
  3. V Söldene vyhrala Talianka Brignoneová, Vlhová vypadla
  4. Lindsey Vonn vyhrala cez víkend dva zjazdy a Super-G!
  5. Víkend v SP: Vonnová vyhrala zjazd aj super kombináciu

Comments are closed.

>