SVETOVÝ POHÁR

Lindsey Vonn vyhrala cez víkend dva zjazdy a Super-G!

Lindsey Vonn vyhrala v Lake Louise tri víťazstvá za sebou. Dominovala tu v oboch zjazdoch a v nedeľu pridala víťazný hetrik v super-G. Na druhú, Talianku Tamaru Tipplerovú, získala náskok 1,32 sekundy. Celkovo je to jej 70-te víťazstvo v Svetovom pohári.

Okrem Vonnovej mala premiéru v tejto disciplíne aj Mikaela Shiffrin (prehľadná víťazka dvoch predchádzajúcich slalomov SP. Vonnová v cieli o svojej tímovej kolegyni povedala: „Mikaela má veľký talent. Pre amerických fanúšikov i pre všetkých priaznivcov lyžovania to bude napínavý boj o veľký glóbus. Teší ma, že sa mi v Lake Louise do tretice podarilo zvíťaziť. Krajšiu bodku za nádherným záverom týždňa som si ani nemohla predstaviť. Išla som agresívne, o čom svedčí aj náskok v cieli,” skonštatovala pre ORF.
Tohtoročný Svetový pohár bude napínavý. Vyzerá to na tímový súboj neprekonateľnej slalomárky Mikaely a zjazdárky Lindsey. Uvidíme. Lindsey vyhrala v Lake Louise aj piatkový a sobotňajší zjazd. Pred Mikaelov má tak náskok presne 4 body.

Víťazka oboch slalomov v Aspene mala z úspešnej kĺzavej premiéry radosť. “Mala som zo svojej jazdy dobrý pocit. Mohla som ísť rýchlejšie, ale ako štartdo sezóny to nebolo zlé. Mojím cieľom bolo bodovať. Verím, že sa mi raz podarí vyhrať nielen super-G, ale aj zjazd. Chce to viac tréning. Marcel Hirscher v Beaver Creek ukázal, že špecialisti na technické disciplíny majú šancu super-G,” povedala Shiffrinová, ktorá skončila s číslom 32 na 15. mieste super-G!

Výsledky super-G SP žien v Lake Louise:

1. Lindsey Vonnová (USA) 1:19,79, 2. Tamara Tipplerová (Rak.) +1,32, 3. Cornelia Hütterová (Rak.) +1,35, 4. Johanna Schnarfová (Tal.) +1,49, 5. Lotte Smisethová Sejerstedová (Nór.) +1,66, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +1,76, 7. Lara Gutová (Švajč.) +1,78, 8. Nicole Schmidhoferová (Rak.) +1,84, 9. Nadia Fanchiniová (Tal.) +1,88, 10. Tina Weiratherová (Licht.) +2,09
Celkové poradie v SP (po 7 súťažiach):
1. Vonnová 300, 2. Shiffrinová 296, 3. Gutová 258, 4. Hütterová 200, 5. Frida Hansdotterová (Švéd.) 195, 6. Rebensburgová 162… 20. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ (SR) 80

Súvisiace články:

  1. Víkend v SP: Vonnová vyhrala zjazd aj super kombináciu
  2. Úvodný zjazd sezóny v Lake Louise vyhrala Lindsey Vonnová
  3. Lindsey Vonn chce štartovať v zjazde SP spolu s mužmi
  4. Cez víkend žiaril ostrieľaný veterán – Didier Cuche
  5. Cez víkend budú dva slalomy. Zaboduje aj Zuzulová a Vlhová?

Comments are closed.

>