STREDISKÁ

Viedenské Alpy – miesto kde sa zo začiatočníkov stávajú profíci

Viedenské Alpy vzdialené iba hodinu jazdy autom od Viedne uchvátia každého nadšenca prírody a zimných športov. Alpská panoráma sa po pestrofarebnom babom lete prvou snehovou nádielkou zmení na zimnú rozprávku.

Okrem mrazivého vzduchu a romantických zasnežených dolín a kopcov, ponúka návštevníkom bohatú ponuku lyžiarskych stredísk. Tie nezabúdajú ani na najmenších lyžiarov a vďaka ich rodinnej atmosfére si užije bezstarostnú zimnú dovolenku celá rodina.

Nezabudnuteľná lyžovačka v stredisku St. Corona am Wechsel

Lyžiarske stredisko St. Corona am Wechsel ponúka perfektný štart do zimného športu. Malí lyžiari sa zoznámia s lyžami a získajú istotu na svahu vďaka veselým lyžiarskym a snowboardovým kurzom. V stredisku zábava na snehu nikdy nekončí. Zimné ihrisko s kopcom na snehové hry, ako aj zimný park s mostíkom a U-rampou vyplnia Vašim deťom každú voľnú chvíľku. Ak uprednostňujete sánky a boby pred lyžami, veľa zábavy si užijete v jedinečnom Boblande.

Prekrásny zážitok zo zimnej rodinnej dovolenky umocní ubytovanie v penzióne Ofnerhof rodiny Gruberovej. Tento útulný penzión sa nachádza v bezprostrednej blízkosti rodinného lyžiarskeho strediska St. Corona. Príjemná atmosféra a kvalitné služby Vám poskytnú ten pravý komfort a pohodlie.

Lyžiarske stredisko pre všetkých: Schischaukel Mönichkirchen-Mariensee

Stredisko Mönichkirchen je rajom pre každého lyžiara. Mierne rodinné zjazdovky, ako aj dve lyžiarske školy a na atrakcie bohatý detský svet, vytvoria ideálne zázemie pre najmenších lyžiarov. Zábavný park s prvkami, ako sú zábradlia, skoky, ostré zákruty, Butterbox alebo Crazy-Hill, zasa ulahodia každému dobrodruhovi. Vďaka zaručeným snehovým podmienkam Vám zjazdovky, v celkovej dĺžke 13 kilometrov, poskytnú nezabudnuteľné výhľady na zasneženú alpskú krajinu. Stredisko nezabúda ani na bežkárov, ktorí na 70 kilometrovej panoramatickej trati môžu objavovať krásy prírody a vychutnávať si skvelé možnosti na oddych.

Jedinečné prázdninové dobrodružstvo zažijete aj vďaka alpskému penziónu Enzian, ktorý sa nachádza priamo na zjazdovke. Okrem prijemnej rodinnej atmosféry ponúka pre deti každodenné dobrodružstvá a pohodlie pre celú rodinu.

Malé, ale skvelé: Lyžiarske stredisko Salamander Puchberg am Schneeberg

Ak hľadáte príjemné stredisko, kde chcete stráviť zimné prázdniny s deťmi, stredisko Salamander je pre Vás to pravé. Lyžiarske stredisko Salamander vďaka svojim 7 zjazdovkovým kilometrom nepatrí síce k najväčším, ale práve to mu pridáva na čaru. Príjemná rodinná atmosféra a priateľské prostredie, ako aj fantastický detský svet a zjazdovka  s rozprávkovými postavičkami Vám i celej rodine určite ulahodia.

O základy lyžovania sa postará lyžiarska a horolezecká škola Petra Großa, ktorá ponúka lyžiarske kurzy pre najmenších. Pre odvážlivcov taktiež ponúka kurzy ľadolezectva, freeridové dobrodružstvá a sprevádzanú lyžiarsku túru.

Stredisko sa postará o športové aktivity aj mimo zjazdovky. Môžete si vychutnať korčuľovanie na prírodnom klzisku alebo rýchly zjazd na sánkarskej dráhe.

Príjemnú atmosféru dotvára hotel Forellenhof, ležiaci v blízkosti detského lyžiarskeho sveta a dolnej stanice sedačkovej lanovky. Hotel s dlhoročnou tradíciou ponúka komfortné rodinné izby a wellness zónu, ktorá Vám dopraje príjemný relax po zimných zážitkoch.

Takáto krásna je zima v Dolnom Rakúsku

www.dolne-rakusko.info

Súvisiace články:

  1. Malebné Viedenské Alpy – St. Corona a Semmering
  2. Malebné Viedenské Alpy – Mönichkirchen-Mariensee a Puchberg Salamander
  3. Nádej pre St.Coronu – po krachu do nej investuje samospráva
  4. V Jasnej stavajú novú sedačku. Pozrite sa, aká bude!
  5. Sezóna na Slovensku sa začne v piatok. Kde si môžete zajazdiť?

Comments are closed.

>