STREDISKÁ

Viedenské Alpy: zimná dovolenka na svahu

Lyžiarske strediská v Dolnom Rakúsku lákajú Slovákov kvalitnými a rozmanitými zjazdovkami a množstvom skvelých možností na svahu aj mimo neho. Zažite tú pravú zimnú dovolenku na horách.

Lyžovačka s výhľadom: stredisko Göstling am Hochkar

Hochkar je ideálne miesto na trávenie zimnej dovolenky. Vďaka polohe 1800 metrov nad morom je najvyššie položeným strediskom v Dolnom Rakúsku, čo je zárukou ideálnych snehových podmienok a nezabudnuteľných výhľadov na Viedenské Alpy. Hochkar očarí každého. Aj lyžiarski velikáni ako Thomas Sykora, Andreas Buder alebo Kathrin Zettelová podľahli kráse zimného športu práve v tomto stredisku.

Na svahu si prídu na svoje profíci, snowboardisti, rekreační lyžiari, freerideri a aj tí najmenší. Skúseným aj rekreačným lyžiarom ulahodí 19 kilometrov kvalitných zjazdoviek. Deväť moderných lanoviek s kapacitou 16 tisíc ľudí za hodinu zaručia minimálne čakacie doby. Pravú atmosféru zimnej dovolenky si vychutnáte s nočným lyžovaním zasneženou krajinou.

O začínajúcich lyžiarov sa v stredisku postará tím skúsených inštruktorov z lyžiarskej školy JoSchi. Najmenší lyžiari nadobudnú istotu na snehu a otestujú si svoje lyžiarske zručnosti v rozprávkovom lese. Na svoje si prídu aj všetci nadšenci adrenalínu a extrémnych športov. Rozmanitý Fun park s divokými bubnovými zjazdovkami uspokojí každého freeridera.

Hochkar ponúka všetko pre pohodovú zimnú dovolenku na svahu aj mimo neho. Náruživí bežkári ocenia 32 bežkárskych kilometrov na tratiach Viedenských Álp. Milovníci prírody neodolajú možnosti zimnej a snežnicovej turistiky. Voľné chvíle Vám vyplní prírodná sánkarská dráha alebo desaťkilometrová trať na korčuľovanie. Nové sily po náročnom dni na zjazdovke načerpáte v zariadení Ybbstaler Solebad – jedinečný teplý soľný kúpeľ a wellness zóna.

Raj pre všetkých: Lyžiarske stredisko Gemeindealpe Mitterbach

Rôznorodosť strediska ponúka najdlhšiu rodinnú zjazdovku, ale taktiež najstrmší svah Dolného Rakúska pre milovníkov extrémnych športov. Viac rôznorodosti na jednom miesta hádam ani nenájdete. To je dôvod, prečo sa v Gemeindealpe cítia ako doma lyžiari, snowbordisti, zimní turisti aj freeride nadšenci.

Svojimi 15,5 zjazdovkovými kilometrami má stredisko rozhodne čo ponúknuť. Najdlhšia rodinná zjazdovka v Dolnom Rakúsku ako aj poloha 1626 metrov nad morom poskytnú nezabudnuteľné výhľady na predné Alpy. Rozľahlá Fun park zóna s najstrmšou prírodnou zjazdovkou Dolného Rakúska, jazda v hlbokom snehu alebo Ski-cross trate doprajú vyžitie a adrenalín aj tomu najnáročnejšiemu freeridistovi.

Voľnočasové aktivity v Mitterbachu ponúkajú šport aj romantiku. Bežkárske trate s dĺžkou 11,5 km, korčuľovanie a curling na dedinskom námestí, alebo zasnežená zimná turistika okolo jazera Erlaufstausee pozývajú aktívny odpočinok. Príjemná jazda v koči ťahanom koňmi naprieč zimnou krajinou dotvárajú tú pravú romantickú atmosféru.

Annaberg: stredisko pre rodinnú dovolenku

V lyžiarskom stredisku Annaberg si vychutná svoju zimnú dovolenku určite každý. Rodiny s deťmi sú v stredisku obzvlášť vítané.

Stredisko ponúka kvalitné zjazdovky v celkovej dĺžke 20 km s nádherným výhľadom na Ötscher. Ubytovanie v novom stredisku JUFA Bergerlebnis-Resort Anneberg ponúka pravú rodinnú atmosféru. Deti si užijú najmä detské ihrisko s vodnými šmýkačkami. Dospelí načerpajú energiu a zrelaxujú vo wellness zóne.

Stredisko Annaberg sa môže pochváliť  bohatými športovými aktivitami aj mimo zjazdovky. Nádherná panoráma zasneženej prírody Vás bude sprevádzať počas zimnej a snežnicovej turistiky. Prírodná sánkarská dráha dlhá dva kilometre pri stredisku Reidl alebo 18 kilometrová bežkárska dráha poskytujú dostatok zábavy. V prípade, ak sa s bežkami len zoznamujete, využite pozvanie na dolnorakúske bežkárske dni pre začiatočníkov.

Takáto krásna je zima v Dolnom Rakúsku

www.dolne-rakusko.info

Súvisiace články:

  1. Viedenské Alpy – miesto kde sa zo začiatočníkov stávajú profíci
  2. Malebné Viedenské Alpy – Mönichkirchen-Mariensee a Puchberg Salamander
  3. Malebné Viedenské Alpy – St. Corona a Semmering
  4. Dobrodružná lyžovačka v dolnorakúskom Mostvierteli
  5. Lyžovačka vo Viedenských alpách: raj pre športovcov i rodinná dovolenka

Comments are closed.