SVETOVÝ POHÁR

Hirscher a Bremová najlepšími športovcami Rakúska v roku 2016

Alpskí lyžiari Marcel Hirscher (27) a Eva-Maria Bremová (28) sa stali najúspešnejšími športovcami Rakúska v roku 2016. Hirscher triumfoval po tretí raz (predtým 2012 a 2015), čo sa mu podarilo ako siedmemu mužovi v histórii tejto prestížnej ankety a prvému od roku 2001. Vtedy sa po tretí raz tešil Hermann Maier.

Päťnásobný víťaz veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári Hirscher vyrovnal v tomto smere rekord Marca Girardelliho, ale ako prvý muž histórie opanoval prestížny zjazdársky seriál päť rokov bez prerušenia.

Hirscher triumfoval v ankete pred víťazom štyroch tohtoročných turnajov ATP tenistom Dominicom Thiemom a bývalým kapitánom futbalovej reprezentácie Rakúska Christianom Fuchsom, ktorý sa stal v drese Leicesteru City anglickým klubovým šampiónom.

Bremová ovládla ženské výročné poradie najlepších rakúskych športovcov po prvý raz. Držiteľka sezónneho malého glóbusu za obrovský slalom zdolala v bodovom súčte bronzovú sedembojárku z ME v Amsterdame Ivonu Dadicovú a vicemajsterku sveta v skeletone Janine Flockovú.

V kategórii tímov si prvenstvo vybojovali jachtári Thomas Zajac a Tanja Franková, bronzoví zo súťaže miešaných družstiev v triede Nacra17 na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

V ankete hlasovali členovia žurnalistického združenia Sports Media Austria a najlepších ocenili na galavečere “Noc športu” vo viedenskom Austria Center.

Súvisiace články:

  1. Hirscher ich zaujal najviac – je najlepší lyžiar sezóny 2011/2012
  2. Marcel Hirscher vyhral obrovský slalom a tesne aj slalom
  3. Sölden 2016: Pinturault porazil Hirschera. Žampa 50.
  4. Marcel Hirscher vyhral obrák aj Super-G
  5. Paralelný slalom uprostred Moskvy vyhral Hirscher

Comments are closed.