SVETOVÝ POHÁR

Matthias Mayer by zaviedol kvalifikáciu ako v F1

Svetový pohár alpských lyžiarov potrebuje oživenie formou kvalifikačných jázd na štýl formuly 1, ktoré by určili poradie na štarte hlavných pretekov, myslí si úradujúci olympijský víťaz v zjazde Matthias Mayer.

“Aj v tréningoch by sa malo o niečo jazdiť, napríklad o to, kto si ako prvý môže vybrať štartové číslo,” vyhlásil 26-ročný Rakúšan. Jeho návrh je ďalším inovatívnym krokom v porovnaní s tým, čo Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) spúšťa od nadchádzajúceho ročníka. Najlepší desiati lyžiari z tréningov zjazdu a super G budú mať právo vybrať si čísla od 1 do 19 a druhá desiatka od 2 do 20.

Starý formát zaraďoval elitnú sedmičku celkového poradia náhodným výberom od 16. po 22. miesto na štarte. “Rozhodne je to aspoň nejaký posun vpred. Najlepší pretekár si môže vybrať štartové číslo, aké chce. Dobrý krok, ale myslím si, že by sme mali začať debatovať o skutočnej kvalifikácii,” uviedol na sponzorskom podujatí Mayer, ktorý vynechal väčšinu uplynulého ročníka pre zlomeninu stavca pri páde vo Val Gardene.

Na svahy sa vrátil až v júli. Súťažne by sa mal po vynútenej prestávke predstaviť v závere novembra v Lake Louise. Na úvodnom podujatí SP v Söldene účinkoval len ako predjazdec.

Súvisiace články:

  1. Olympijský víťaz Matthias Mayer: „Na zjazd som sa tešil“
  2. Vikingovia ovládli tréningy zjazdu v Lake Louise
  3. Fínske Levi: prehľadné víťazstvo Shiffrinovej a Marcela Hirschera
  4. Palander plánuje návrat
  5. Žampa vyjazdil v Soldene dva body do rebríčka Svetového pohára

Comments are closed.

>