STREDISKÁ

Lyžovačka v Alpách! Prečo Rakúsko?

„Slovenské Alpy sú v Rakúsku“. Obrovská ponuka lyžovania v nádherných horách s kvalitnými službami je magnetom pre lyžiarov z celého sveta. A my ich máme doslova za rohom. Prečo (opäť) vyraziť do Rakúska? Lyžovačka v rakúskych Alpách, to je pohodlie, tip-top upravené zjazdovky a príjemná únava z nalyžovaných kilometrov.

Pohodlne sa sem dostaneme, pohodlne zaparkujeme, pohodlne sa vozíme lanovkami, pohodlne lyžujeme, pohodlne jeme a bývame. Super podmienky a dlhú sezónu umožňuje dostatočná nadmorská výška stredísk, ľahko zasnežiteľné terény. V rade na vlek si v rakúskych Alpách neoddýchneme, a tak nám prídu vhod doplnkové služby na top úrovni ako výborné reštaurácie, plavárne a wellness centrá.

Odprúčania: Lyžujte mimo hlavnej sezóny ak môžete, vyrazte za snehom do Rakúska mimo Silvestra, februára a Veľkej noci, keď má celá Európa školské prázdniny. Odmenou za dobré načasovanie vám budú lepšie ceny a väčší výber ubytovania. Jazdenie po nepreplnených zjazdovkách je bezpečnejšie a aj terény mimo zjazdoviek sú neskôr „pokreslené“. Ubytovanie v okolí nebojte sa rezervovať ubytovanie pokojne aj 15 km od údolnej stanice lanovky. Bezproblémovo a zdarma zaparkujete priamo pri lanovke, prípadne sa doveziete pohodlne skibusom.

Ušetríte niekedy aj polovicu ceny a môžete vyraziť viackrát. Rezervujte si výhodný balík ktorý obsahuje skipas a ubytovanie, ušetríte tak ďalšie eurá na štrúdľu či varené vínko v jednej z mnohých horských chat. Taktiež si lyžovačku rezervujte v predstihu v Alpách last minute nečakajte. V januári sa pripravte na poriadnu zimu extrémy zimného počasia vo väčších nadmorských výškach dokážu spraviť pobyt na lyžiach v ľadovcovom stredisku temer neznesiteľným, môže prísť k uzatvoreniu strediska. Pre dni s počasím pod psa je v zimných mesiacoch dobré mať v zálohe možnosť lyžovať v okolitých neľadovcových strediskách.

1 SCHLADMING – DACHSTEIN

Lyžujte v stopách zjazdárskej špičky na kopci Planai v dejisku Svetového pohára v alpskom lyžovaní 2013. Schladming-Dachstein má rôznorodé svahy, ktoré ponúknu perfektné zjazdy a možnosť prelyžovať 4 kopce. Čerešnička na torte je ľadovec Dachstein s garanciou snehu freestyle super parkom, ľadovcovým palácom, visutým mostom a vyhliadkovou terasou. To všetko len necelé 4 hodiny autom z Bratislavy! Kvalita služieb, infraštruktúra a vybavenosť sa občas zdá ako z iného sveta a každý rok prichádza toto lyžiarske stredisko s inováciami pre sezónu 2016/17 je novinkou 8-sedačka kúsok od vrcholu Planai.

ČO NA TO Lukáš?

Schladming je jednoducho klasika. Ski opening začiatkom decembra, adventné trhy na námestí a večerná megapárty pri údolnej stanici kopca Planai. Chodím sem rád kvôli dostupnosti, tip-top upraveným svahom, prechádzke Schladmingom alebo zasneženou krajinou okolo Ramsau pod Dachsteinom. Nikdy si tiež neodpustím výlet na ľadovec – už len cesta hore lanovkou je zážitok sám osebe. Nadmorská výška strediska 728 – 2 700 m n.m. Celková dĺžka zjazdoviek 220 km Cena v apartmáne bez stravy 4 noci so skipasom od 259 €

2 ZELL AM SEE – KAPRUN

Zell am See-Kaprun v Salzburgerlande je dostupný po pohodlnej ceste, asi 100 km od Salzburgu. Na kopci Kitzsteinhorn nad mestečkom Kaprun s rovnomenným ľadovcom si užijete väčšinou červené široké zjazdovky. Kitz však servíruje aj strmé zjazdy a výživné trasy vo voľnom teréne. V stredisku túto sezónu (2016/17) pribudla moderná 8-sedačka.

V jasný slnečný deň sa určite vyvezte na Top of Salzburg vyhliadkovú terasu vo výške 3 029 m n. m. Hore sa dostanete kabínkou, ktorej lanová dráha vedie cez stožiar vysoký 113 metrov. Kopec Schmittenhohe je stredisko so zjazdovkami všetkých stupňov náročnosti a s množstvom horských chát. Novinkou sezóny 2016/17 je možnosť vychutnať si 3,5 km dlhý zjazd do susedného údolia Glemmtal. Späť na Schmitten vás vyvezie multimediálny JukeBoxx, nová 10-osobová hudobná kabínka!

ČO NA TO Lukáš?

Na Kaprun sa vyberiem aspoň raz za sezónu, nadmorská výška ľadovca garantuje skvelý prachový sneh. Zažil som tam však skvelú lyžovačku aj v júni! Ak je hore na ľadovci škaredo alebo jednoducho chcete zmenu, Schmitten je porovnateľne dobrým strediskom, v ktorom si výborne zajazdíte. Nadmorská výška strediska 750 – 3 029 m n.m. Celková dĺžka zjazdoviek 138 km Cena v apartmáne bez stravy 4 noci so skipasom od 239 €

3 MOLLTALSKÝ ĽADOVEC

Jediný korutánsky ľadovec Molltal je iba 500 km od BA, výhodou je však menší počet ľudí a nejestvujúce rady na vleky. Ľadovcový expres vás z údolia na medzistanicu 1000 výškových metrov vyvezie za 8 minút. Výhľad zo skleného paláca hornej stanice lanovky na okolité trojtisícovky vrátane Scharecku, na ktorom lyžujete, je neopakovateľný.

Terény na Molltalskom ľadovci patria medzi náročnejšie dajú stehnám poriadne zabrať. V prípade, že je počasie hore nanič, oplatí sa jazdiť v najbližšom stredisku Ankogel-Mallnitz. Menšie stredisko s pokojnou vysokohorskou atmosférou je známe výborným snehom.

ČO NA TO Lukáš?

Molltal, to sú cenovo výhodné lyžiarske balíčky a perfektné lyžovanie. Medzi našimi klientmi sa dlhodobo radí medzi najobľúbenejšie strediská. Nám tu učarovali výborné terény a horský pokoj, ktorý sa tu dá zažiť priamo v stredisku bez akejkoľvek skialpinistickej námahy. Nadmorská výška strediska 1 200 – 3 122 m n.m. Celková dĺžka zjazdoviek 30 km. Cena v apartmáne bez stravy 4 noci od 219 €

Najširšiu ponuku zimných lyžovačiek nájdete v cestovnej kancelárii m.s.t.t. Už 26 rokov na slovenskom trhu garantuje kvalitu a spokojnosť.

mstt@mstt.sk
tel.: +421 2 5443 3894
www.mstt.sk

Súvisiace články:

  1. Lyžovačka vo Viedenských alpách: raj pre športovcov i rodinná dovolenka
  2. Aktuálna reportáž z Nassfeldu na Rakúsko–Talianskych hraniciach
  3. 18 stredísk v Alpách, kde je najväčšia pravdepodobnosť snehu
  4. Jedno z najlepších stredísk v Alpách máme prakticky za rohom
  5. Lyžovačka v talianskej bezcolnej zóne Livigno

Comments are closed.

>